Turnus Rehabilitacyjny dla dzieci chorych na NZJ

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Turnus Rehabilitacyjny dla dzieci chorych na NZJ

Post autor: Mamcia » 15 lis 2008, 17:01

Ma, bo na turnus dzieci nie mogą jechać bez opieki, a na koloniach jest to organizowane.
Oznacza to, że zostaje bez zmian.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

kasia_rumia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: pomorskie

Post autor: kasia_rumia » 15 lis 2008, 17:07

Na turnusie też to można zorganizować np. jeden rodzic może być opiekunem więcej niż jednego dziecka ( oczywiście jeśli rodzic tego dziecka wyrazi pisemnie taką zgodę ).

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 15 lis 2008, 17:34

I tak było dotąd.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

kasia_rumia
Początkujący ✽✽

Post autor: kasia_rumia » 15 lis 2008, 18:00

Pewnie tak, ale z tego co wiem to dzieci na wcześniejszych turnusach ogólnodostępnych była garstka a teraz mam nadzieję, że jeśli będzie to turnus dla dzieci, że jeśli będzie atrakcyjny program pobytu dostosowany do dzieci właśnie, to chętnych znajdzie się znacznie więcej.
Tak jest z moim Danielem. Będą inne dzieci w jego wieku, które już częściowo zna, to chętnie pojedzie. Doskonale to było widać na spotkaniu we Władysławowie.

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: langusta » 16 lis 2008, 09:11

Mamcia pisze:Jak podejmiemy szybką decyzję, to ogloszenie o koloniach może ukazać się w najbliższym kwartalniku (składamy jutro I wersję).
Byłoby super gdyby ogłoszenie pojawiło sie w kwartalniku.
Tylko sie trochę pogubiłam co do decyzji!
Robimy , nie robimy i co robimy?
langusta
dwie córki chore na CD

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 16 lis 2008, 09:54

Można ogłosić, ale ja kiepsko to widzę, bo dzieci z rodzicami będzie tylko co zwykle (we Władysławowie było 5) i na turnusach było podobnie. Przyjazd z dzieckiem podwaja koszty i to stanowi barierę.
Ja raczej optuję za wejściem w kontakt z organizacją sprawdzoną organizującą kolonie i zrobienie tam grupy dla nas. O taką pomoc prosiłam już w zeszłym roku. Minusem jest brak możliwości dofinansowanie z PCPR, chyba, że znajdziemy kogoś kto organizuje tego typu imprezy dla dzieci niepełnosprawnych.

kasia_rumia
Początkujący ✽✽

Post autor: kasia_rumia » 16 lis 2008, 10:19

Oczywiście decyzja nie należy do mnie, ale z tego co widzę, to już mamy 5 zgłoszeń oficjalnych a od męża wiem, że po 6 grudnia czyli po spotkaniu choinkowym w Gdańsku z naszego regionu dojdzie przynajmniej piątka dzieci a to już daje dziesiątkę dzieci.
Jeśli skierujemy wstępne zapytanie do wszystkich członków oraz do ludzi z forum, to dopiero wtedy zobaczymy ile będzie chętnych.
Mam wrażenie, że 20 dzieci zbierzemy bez kłopotu a to już będzie dobry wynik jak na pierwszy raz.
Jadąc z rodzicem rzeczywiście koszta są większe ( nawet jeśli ma dofinansowanie jako opiekun ), ale jak pisałam wcześniej można porozumieć się między rodzicami i np. ja mogę być oficjalnym opiekunem dla jeszcze przykładowo dwójki dzieciaków - oczywiście jeśli będzie pisemna zgoda. Już wiem, że są rodzice, którzy też zechcą się na taki zabieg zdecydować.
Takie rozwiązanie zmniejsza koszty.

Jeśli chodzi o podłączenie się do organizowanych kolonii - jeśli nie będzie dofinansowania z PCPR-ów, to kilka osób już możemy odliczyć i wtedy może się okazać, że znów mamy tylko piątkę chętnych.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 16 lis 2008, 12:24

To przygotuj projekt anonsu i prześlij do redakcji. Umieść też na forum jako ogłoszenie.
termin wstępnych głoszeń do połowy stycznia, bo jakoś trzeba podpisać umowę.

kasia_rumia
Początkujący ✽✽

Post autor: kasia_rumia » 16 lis 2008, 12:40

Jak mąż wróci z meczu poproszę aby taki tekst przygotował ( ma większe doświadczenie ) i przesłał do Pani a ja napiszę go na forum.

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 16 lis 2008, 20:04

Ja się jednak zastanawiam, czy tak mała nawet grupa jest do zebrania. Moje szczęście ostro protestuje na wyjazd Edytki samej- chyba jest jednak za mała, a na dodatek połączenie cukrzycy z celiakią, to duży problem. Na dodatek, jestem pewna, ze nikt nie podejmie się opieki nad nią. W tej sytuacji, tzn, bez kadry, tylko opieka innych rodziców, to jest dla mnie kolejny turnus rehbilitacyjny na który musze jechać. Daria na obóz się nie załapie- skończy 16 lat, a wyjazd z dziećmi, to też dla niej srednia atrakcja.
Postaram sie dowiedziec co będę mogła odnośnie oragnizacji, ale nie pomogę przy formalnościach. Zastanawiam sie również nad kosztami- pewnie to będzie ok.1400 zł za 2 tygodnie. Nawet gdyby starsza mogłą jechac, to dla mnie trochę drogo, łącznie 4200 zł. Ze mną to już astronomiczna kwota jak dla mnie. To koszt naszych wakacji, za dużo.
Ja rezygnuję.
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

kasia_rumia
Początkujący ✽✽

Post autor: kasia_rumia » 16 lis 2008, 20:21

W dniach od 1 do 14 lipca 2009 jest możliwość zorganizowania turnusu rehabilitacyjnego dla dzieci chorych na NZJ.
Miejsce : Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy "Salamandra" w Jastrzębiej Górze - http://salamandra.pl/
Górna granica wieku dziecka - 15 lat
Cena turnusu - 1350 złotych a dzieci do 10 roku życia 70 %.
Ośrodek posiada umowy z PCPR-em i dlatego rodzice dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością mogą ubiegać się o dofinansowanie.
Miejsc łącznie 60 w pokojach 2, 3 i 4 osobowych ( z możliwością dostawienia dodatkowego łóżka ) .
Jeśli postaramy się, to cały ośrodek będzie tylko dla nas.
Wszystkie pokoje z łazienkami i większość z balkonami.
Bardzo szeroki wybór zabiegów. Duże sale do urządzania imprez integracyjnych.Duża sala gimnastyczna z przyrządami.
Bardzo piękny i duży ogród z urządzonymi miejscami do ognisk i zabaw dla dzieci.
Obok boisko do gry w siatkówkę plażową.
Miejsce w jakim znajduje się ośrodek jest bardzo ciche i w pobliżu lasu.
Do plaży jest 10 minut spacerkiem.
W programie wycieczki i inne atrakcje dla dzieci. Dodatkowo oddział pomorski J-elity postara się zorganizować dodatkowe atrakcje ( wejściówki na basen w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie, wycieczkę do Łeby oraz na Hel ) .
Na miejscu będzie dyplomowana pielęgniarka, która zawodowo opiekuje się dziećmi. Chcemy również postarać się aby był na miejscu lekarz gastroenterolog.
Istnieje możliwość porozumienia między rodzicami i jeden rodzic może być opiekunem więcej niż jednego dziecka o ile inny rodzic pisemnie wyrazi taką wolę i wskaże imiennie opiekuna swojego dziecka.

Aby zrealizować nasz pomysł musimy wcześniej wiedzieć czy i jakie jest zainteresowanie i dlatego prosimy o wstępne zgłoszenia chęci wyjazdu na taki turnus.Wstępne zgłoszenia prosimy kierować na adres mailowy j-elita@iimcb.gov.pl lub telefonicznie (22) 59 70 720 do dnia 10 stycznia.

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: langusta » 16 lis 2008, 21:55

Widzę, że decyzja podjęta. W takim bądź razie zacznę szukać sponsorów. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Może się uda.
Szkoda,że Szaraja zrezygnowała.
langusta
dwie córki chore na CD

Gośka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Gośka » 16 lis 2008, 21:55

Jak przeczytałam ośrodek dysponuje 60 miejscami to może należałoby stworzyć dwie grupy dzieci i dorosłych i zorganizować turnus rehabilitacyjny dla wszystkich w tym ośrodku.Z tym, ze dzieciaki miałyby dodatkowo zapewnioną opiekę fachową.Myślę, ze z południa chętni by się znaleźli/myślę o dorosłych/Oferta jaka jest przedstawiona na stronie jest jak dla mnie na dzien dzisiejszy interesująca.
Prosiłabym tylko o informację z oddziału pomorskiego czy dokładnie sprawdziliście ofertę?Chodzi głównie o jedzonko, pokoje, i te odległości.Bo różnie to bywa!

kasia_rumia
Początkujący ✽✽

Post autor: kasia_rumia » 16 lis 2008, 22:25

Możemy tworzyć listę nazwijmy to rezerwową gdzie będziemy wpisywali dorosłych chorych chętnych ewentualnie na wyjazd, ale pierwszeństwo mają dzieci i ich rodzice ( opiekunowie ) .
Mąż Piotr był tam osobiście i wybiera się kolejny raz.
Sprawdził wszystko dokładnie i mówi, że jest lepiej niż podane na stronie ośrodka.
Z tego co wiem , to chce w tym ośrodku zrobić w maju weekendowe spotkanie J-elity, a to świadczy że bardzo przekonał się do tego miejsca.

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 16 lis 2008, 22:28

Langusta, nawet znizki nie dostanę. A szczerz marzył nam się wyjazd dzieci, abyśmy mogli troche odpocząć. Sami macie chore, wymagające ciągłej opieki dzieci i wiecei jak wygląda z naszym czasem- ja czasem nie wiem jak się nazywam. Nie ma mowy o wyłączeniu komórki, a tabele z przelicznikami kalorii, to już chyba na pamięc znam :wink:
Ten wyjazd na pewno będzie udany, ale głownie będą dzieci z rodzicami. Uważam, zresztą za Gosią, ze dorosli równiez powinni miec prawo wyjazdu do tego ośrdoka. Nie wierzę ,a by aż tyle osób z dziećmi zdecydowało się na wyjazd, gdy koszt dla 4-o osobowej rodziny to 5400 zł. Termin ten na pewno nie jest dla studentów- a takich mamy wielu, bo jeszcze końcówka sesji. O nich też trzeba będzie pomyśleć. Ale dla pozostałych osób, jak np. Gosia , to myślę, że jest naprawde atrakcyjny. Na marginesie, czy z tej ceny nie ma możliwości zejścia, jest to wyższy przedział cenowy w tym okresie, tym bardziej, że do 3.07 cena wyższa to 1160 zł - tak jest w cenniku. Jak bysmy zajęli cały ośrodke to powinno być taniej( tzn. J-elita, nie mówię o sobie).
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Zablokowany

Wróć do „pomorskie”