Witam :)

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
kamil94
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Witam :)

Post autor: kamil94 » 08 lis 2015, 18:03

Hej. Chwile czasu minęło zanim zdecydowałem się napisać, ale jednak musiałem to zrobić. Jestem Kamil. Lat 21. Obecnie studiuje. Przygoda z chorobą zaczęła się w marcu tego roku, kiedy zaczęły się pojawiać pierwsze objawy. W czerwcu robiona kolonoskopia. Diagnoza: CU. Lekarz przepisał Asamax 500 w ilości 8 tabletek dziennie. Przez wakacje sprawa się unormowała. Wizyta w łazience 1 dziennie z niewielką ilością krwi, ale to pewnie zależało od tego co zjadłem, bo gastrolog stwierdził, że diety jako tako nie musiałem stosować. Sprawa skomplikowała się w październiku. Przez 2-3 tygodnie zwiększona ilość wizyt w toalecie do 4-5 na dobę (sporo krwi). Jeszcze złapałem jakieś przeziębienie + męczący kaszel, który dość mocno utrudniał mi naukę. Poszedłem do lekarza. Postanowił mnie zostawić w szpitalu. Kroplówki + dożylny lek (pewnie steryd) + encorton (tabletki). Praktycznie po 1 dniu sprawa się unormowała. Krew nagle zniknęła. Wizyta w toalecie raz dziennie. Dieta w szpitalu bezmleczna, ubogoresztkowa, wątrobowa. Wypisali mnie po 5 dniach. Z tydzień przed zanim trafiłem do szpitala miałem robiony test na nietolerancję pokarmową. Test pozytywny na mleko krowie, gluten. Od momentu wyjścia ze szpitala staram się unikać tych rzeczy. Widzę sam po sobie różnicę :roll: Obecnie biorę Asamax 2x4, wapń 1x2, witaminę D3 1000j.m oraz Encorton, kolejny tydzień zmiejszonej dawki o 5mg, obecnie jest to 35mg :) Zobaczymy co się będzie działo, gdy zleci do 0 mg :) Jeśli chodzi o chorobę, to teraz gdybym nie brał leków to pewnie bym o niej zapomniał, bo czuję się dobrze, krwi brak, żadnego bólu. Jedyne co boli, to utrata masy :/ Trzeba coś z tym zrobić :D
I tu pojawia się pytanie :)
1. Jakie są Wasze sposoby na przybranie masy?
2. Jak Wam mija niedziela?
3. Jakie suplementy, witaminki itd. polecacie na ten okres?
4. Czy pomocne mogą być dobre bakterie na jelitka? (muszę o tym pogadać z lekarzem, bo sporo o tym czytałem na forum, a on nawet o tym nie wspominał)

Pozdrawiam :razz:
"Umysł człowieka jest jak spadochron - zamknięty nie działa"

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Kontakt:

Re: Witam :)

Post autor: patkaas » 08 lis 2015, 18:55

Witaj kamil94! Widzę, że jesteś z Rzeszowa, a akurat ustawiamy się na spotkanie 14go za tydzień. Zapraszamy na chwilę rozmowy na żywo, gdzie będziesz mógł pytać o wszystko ;) Więcej info w tym wątku: http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.ph ... &start=390

Ad 1 Żeby przybrać na masie to trzeba jeść hehe. Ale pomocne mogą się tu okazać nutridrinki.
Ad. 2 Świetnie :D
Ad. 3 Ja aktualnie biorę tran(w którym jest też wit. D) oraz wit. C.
Ad. 4 Jak najbardziej. Trzeba wypróbować na sobie, bo każdy reaguje inaczej. Brałam Multilac, Trilac, Sanprobi. Z wyższej półki VSL#3(Vivomixx), pod względem ilości bakterii chyba bezkonkurencyjny, ale za to cena też jest wysoka.

ps. u kogo się leczysz?
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

kamil94
Debiutant ✽

Post autor: kamil94 » 08 lis 2015, 19:08

Z Rzeszowa to akurat nie jestem :D Wynajmuje mieszkanie ^_^
Witaminę C w jakiej ilości oraz jaki tran?
Obecnie prowadzi mnie lek. Przemysław Życiński. A Ty u kogo się leczysz ? :>

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Kontakt:

Post autor: patkaas » 08 lis 2015, 19:21

Ja z samego Rzeszowa też nie jestem, ale często tam bywam i tam się leczę. Czyli widzę KSW nr 1, ja jestem w 2. póki co lek. Puszko, ale to się chyba zmieni niedługo. Życiński będzie miał wykład na Dniach Edukacji u nas w Rzeszowie 12 grudnia, więc tym bardziej zapraszam :mrgreen: Miły lekarz, w maju też był na jednym z naszych wydarzeń. Wpadnij koniecznie za tydzień na spotkanie, szczegóły napiszemy tam w wątku w tygodniu :)

Witaminę C biorę taką 200 mg w tabletkach do połykania, wcześniej miałam też 1000 mg w tabletkach do rozpuszczania. Trany brałam w sumie różne, teraz mam jakiś zwykły o nazwie "Tran" :D A tak to był też Iskial czy Moller's, zazwyczaj te w wersji forte.

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

kamil94
Debiutant ✽

Post autor: kamil94 » 08 lis 2015, 19:26

Planuje się wybrać na te wykłady 12.12.2015 :) A co do spotkania to jeszcze zobaczę jak z czasem u mnie będzie :) Ale będę na bieżąco śledził wątek ^_^

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Kontakt:

Post autor: patkaas » 08 lis 2015, 19:35

O no to super, czyli na pewno widzimy się w grudniu :roll: Oddział Podkarpacki dosyć prężnie teraz działa, prowadzimy także grupę wsparcia, spotykając się raz w miesiącu w szpitalu na Lwowskiej. Dużo by mówić, dlatego zachęcam do przyjścia na jakieś spotkanie :>

kamil94
Debiutant ✽

Post autor: kamil94 » 08 lis 2015, 19:38

Hahah :D Na to wychodzi ^_^ Wiem, wiem wszystkiego nie da się przelać na "papier" :D

Awatar użytkownika
Filifionka
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie

Post autor: Filifionka » 08 lis 2015, 22:30

Hej kamil94! :smile:

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa

Post autor: Orzelek » 08 lis 2015, 23:28

Cześć :roll:
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Evilove
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Post autor: Evilove » 09 lis 2015, 00:40

Witaj :mrgreen:
Asamax 500mg 2x3
Debutir: 2x1
Azathioprine: 75mg

Inflectra
I dawka: 2.04.2015
II dawka:16.04.2015
III dawka 15.05.2015
IV dawka: 10.07.2015
V dawka: 4.09.2015
__
Leczenie: Warszawa Szpital MSWiA

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Post autor: Maatylda » 09 lis 2015, 15:14

kamil94, czołem :mrgreen:
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

Zablokowany

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”