Witam

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Filifionka
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie

Re: Witam

Post autor: Filifionka » 07 lis 2015, 21:22

Hej! :smile:

Awatar użytkownika
Libia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Libia » 09 lis 2015, 23:11

Pandziaak pisze:Witaj,
widzę, że na te nasze choróbska nie ma ograniczeń wiekowych, jednym słowem nie znasz dnia ani godziny :nie:
widząc po Waszych profilach to mnie i tak późno dopadło co nie znaczy że do tej pory żyłam beztrosko. Po drodze zaliczyłam astme. Pocieszam sie faktem że inni mają gorzej.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: Anette28 » 10 lis 2015, 22:42

Libia pisze:Pocieszam sie faktem że inni mają gorzej.
Powiem szczerze, że ja bym tego tak nie określiła, nie tu-trudno się pocieszać czyimś cierpieniem, zwłaszcza, że naprawdę niektórzy tu cierpią, ale wiem, że nie miałaś nic złego na myśli :wink:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 11 lis 2015, 00:12

Libia pisze:Pocieszam sie faktem że inni mają gorzej.
a to za przeproszeniem wielki błąd ..myślenia :wink:
Wyciągaj wnioski z historii innych i ucz się na ich błędach,nie ..źle...ucz się na ich historii, na ich przykładach !!
Lepiej wiedzieć z ich historii i przeciwdziałać ,niż być zaskakiwanym przez możliwe skutki uboczne leków,kłopotów z np. z źle dobranej diety,albo z źle pojętej "w dobrej wierze"
możliwości leczenia alternatywnego, albo... itd.
Przez ponad 30 lat chorowania nauczyłem się jednego,sprawdza się tylko edukacja i wiedza,a bez medycyny nic nie działa.
No i badania...kontrolne,no i szpitale- nie unikać,a wykorzystywać jako formę najszybszego diagnozowania i leczenia ..itd...
Libia pisze:widząc po Waszych profilach to mnie i tak późno dopadło

w moim profilu jest to,co uważam że innych powinno nakłonić do badań i kontroli...i edukacji i szukania odpowiedzi.
CU to wredna choroba przewlekła,ale to nie powód by zamykać się w sobie .
Tragedii nie ma,jest tylko choroba ,którą trzeba leczyć !!
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

kamil94
Debiutant ✽
województwo: podkarpackie

Post autor: kamil94 » 11 lis 2015, 09:48

obyty.z.cu pisze:Tragedii nie ma,jest tylko choroba ,którą trzeba leczyć !!
Szkoda, że tylko leczyć a nie wyleczyć :roll:
"Umysł człowieka jest jak spadochron - zamknięty nie działa"

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 11 lis 2015, 11:12

niestety.. póki co.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: eliszka » 11 lis 2015, 18:09

kamil94 pisze:Szkoda, że tylko leczyć a nie wyleczyć
Najważniejsze, żeby próbować i nie poddawać się. Wojna trwa dopóki szukamy i próbujemy ją pokonać..nie można się poddać i odpuścić. Albo my albo ona.

Awatar użytkownika
Libia
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Libia » 12 lis 2015, 22:08

obyty.z.cu, Pandziaak
Źle mnie nieco zrozumieliście. Tłumacząc sobie w ten sposób nie chce doprowadzać do użalania się nad sobą a pójście przez świat z podniesioną głową. Choruję już ponad 30 lat ale nie na CU, to kolejna 3 choroba przewlekła. Prócz tego mam od ponad 30 lat padaczkę, od 5 lat astmę a teraz od 2 lat CU. Przy tym wyskoczyła choroba ciśnieniowa. Nikogo nie chciałam urazić. Czasem tak tłumaczyłam mojej mamie, której wydaje się, że moje choroby to koniec świata. Czy tak jest? NIE. To ją muszę ratować emocjonalnie, ja muszę być silna by ratować jej załamanie tą sytuacją, jest bardzo wrażliwa. Nawet lekarz który wymienia mi powikłania i co mnie może jeszcze czekać mówię mu, NIE, jestem optymistką, bo muszę być silna za siebie i moją mame

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 13 lis 2015, 09:45

Libia pisze:jestem optymistką, bo muszę być silna za siebie i moją mame
i tak trzymaj :spoko:

Zablokowany

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”