Witam

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Cripple
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie

Witam

Post autor: Cripple » 07 lis 2011, 16:02

Miesiąc temu pojawiły się pierwsze objawy, dziś już wiem że do końca życia bede kaleką wyprozniajaca sie w spodnie albo do worka na brzuchu. Pozdrawiam wszystkich.

kasinp
Znawca ❃❃
Choroba: CD
Kontakt:

Re: Witam

Post autor: kasinp » 07 lis 2011, 16:07

Witaj , kaleka wita kalekę!!

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
województwo: śląskie

Post autor: tom-as » 07 lis 2011, 16:13

Cripple pisze:dziś już wiem że do końca życia bede kaleką wyprozniajaca sie w spodnie albo do worka na brzuchu.
:przytul:

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 07 lis 2011, 16:23

Cripple pisze:dziś już wiem że do końca życia bede kaleką wyprozniajaca sie w spodnie albo do worka na brzuchu
a co tak ostro?!

Wróżka z Ciebie czy jasnowidz, skąd wiesz jak będziesz się wypróżniał do końca własnego życia?

Nikt tego nie wie, nawet ja zdrowa nie wiem czy jak rano wstanę to sraczki nie dostanę :razz: I już się zmienia jakość wypróżniania!

Z resztą polecam wątek
viewtopic.php?t=2434&highlight=%B6mieszne

Troche więcej dystnasu, dużo usmiechu, :roll: i miłego czytania forum :razz:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Cripple
Debiutant ✽

Post autor: Cripple » 07 lis 2011, 16:34

Forum czytalem tydzien czekajac na wyniki i bardziej juz mnie chyba nie zdołuje.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 07 lis 2011, 16:57

Cripple pisze:dziś już wiem że do końca życia bede kaleką wyprozniajaca sie w spodnie albo do worka na brzuchu.
Cripple, witaj i...nie tędy droga :wink:
Inni mają większe zmartwienia i sobie doskonale radza,a ty tak od razu :wink: do wora ..
wyluzuj,..św.Mikołaj też ma worek i wszyscy się z tego ciesza :razz:
Na ten worek to trzeba sobie zasłużyć :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Carl
Doświadczony ❃
województwo: małopolskie

Post autor: Carl » 07 lis 2011, 17:25

obyty.z.cu pisze:Na ten worek to trzeba sobie zasłużyć
też tak uważam :| Nie ma hop siup

I ja Cię witam :-)
Wpi**** budyń jak Miska każe :-P

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
województwo: mazowieckie

Post autor: magda281 » 07 lis 2011, 18:20

Cripple, witaj :)
Nie bierz wszystkiego tego co czytasz tak do siebie -nie każdy z CU czy CD od razu ma najgorszy stan :wink: Poza tym i tak dobrze miałeś że tak szybko diagnoza postawiona.
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Cripple
Debiutant ✽

Post autor: Cripple » 07 lis 2011, 20:59

magda281 pisze:Poza tym i tak dobrze miałeś że tak szybko diagnoza postawiona.
Badania sporo mnie kosztowały, na kolonoskopie w miejskim szpitalu chcieli mnie zapisać na połowe stycznia. Do tego czasu bym się chyba wykrwawił przez odbyt przy 20 wyproznieniach dziennie. Lekarz już mi powiedział że o zawodzie do którego się kształce mogę zapomnieć, więc olewam studia magisterskie. Nie wiem też co ze sportem, na takim poziomie jak wcześniej już też pewnie odpada. Podziwiam optymizm ludzi na forum ale ja tak nie potrafię.

Awatar użytkownika
Marekk
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: Marekk » 07 lis 2011, 21:11

Witaj,
Cripple pisze: Podziwiam optymizm ludzi na forum ale ja tak nie potrafię
mogę tylko napisać tak jak i inni, że to jest pierwsza reakcja, ja tez na początku byłem załamany. Po odbiorze wyników gdzie było napisane "Rozpoznanie; choroba Crohna" i powrocie do domu jak usiadłem do internetu w tym do czytania tego forum byłem zszokowany i przerażony, niezbyt wyobrażałem sobie to co ma mnie niby czekać (a nie uważam żeby brakowało mi optymizmu) a wyszło tak, że poza problemami raz na jakiś czas prowadzę całkowicie normalne życie.

Tak wiec głowa do góry, na początku wszystko wydaje się straszne, jednak potem okazuje się, że nie taki diabeł straszny jak go malują :)

Poza tym tak jak napisała Dari, naprawdę szybko zostałeś zdiagnozowany, u mnie trwała to ponad rok pomimo różnych kombinacji prywatna/państwowa służba zdrowia ;)

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃

Post autor: deth » 07 lis 2011, 21:11

Cripple pisze: Podziwiam optymizm ludzi na forum ale ja tak nie potrafię.
nauczysz się ;) pozdrawiam i witam, czy na odwrót :zastanawia:

Piciu
Znawca ❃❃

Post autor: Piciu » 07 lis 2011, 21:11

Witaj Cripple
Pomimo wszystko i wszystkich , nie trać nie trać nadziei.
Wiem co czujesz, przechodziłem zwątpienie wielokrotnie.

Jednak Ty teraz znajdujesz się w komfortowej sytuacji niż ja gdy zachorowałem i gdy mnie zaczęto leczyć , gdyż dostępne są teraz nowocześniejsze formy leczenia.
Cripple pisze:Do tego czasu bym się chyba wykrwawił przez odbyt przy 20 wypróżnieniach dziennie
Oj a gdybyś tak dzień i noc miał ? Zero snu...

Nie chce się licytować , chodzi mi jednak oto abyś nie zwątpił i się nie poddawał.
Trzymam kciuki i pozdrawiam.

Cripple
Debiutant ✽

Post autor: Cripple » 07 lis 2011, 21:20

Z tym snem to słabo, bo budzę się co 1,5-2h do toalety. Najgorzej właśnie się czuje wieczorem i trwa to do południa, w dzień trochę odsypiam. Mam nadzieję że leki zaczną szybko działac.

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃

Post autor: deth » 07 lis 2011, 22:15

Jeśli masz sterydy, to powinny wyhamować biegunki i przywrócić Cie do stanu używania. Podczas zaostrzenia, nastrój spada wprost proporcjonalnie do stanu jelit - podleczą Cie trochę to - i optymizm wróci ;) Trzymam kciuki, stanie sie to niebawem. Słuchaj lekarzy, forum czytaj z przymrużeniem oka i odpoczywaj ile tylko potrzebuje Twój organizm.
I jak to mowią "byle do wiosny" albo "srali muchy będzie wiosna" chociaż to drugie, to nie wiem po co napisałem :zastanawia: ale jakoś tak fekalnie lubie :D

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 07 lis 2011, 22:21

Cripple pisze: Mam nadzieję że leki zaczną szybko działac.
to przy okazji napisz nam gdzie i czym sie leczysz-jakie leki bierzesz i wiedz o tym, że wielu z nas przechodzi przez różne doliny, zwątpienia i wylewa morze łez. Ale gdy jest sie tu razem, z przyjaciółmi nabiera się siły by walczyć dalej i jest o wiele rażniej.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Zablokowany

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”