Strona 1 z 1

Cała się trzęsę ze strachu.

: 17 mar 2009, 20:46
autor: Arabella
Moze mnie pamiętacie :) Pisałam tu w lutym i od tamtej pory miałam spokój. Dostałam leki, trochę się odstresowałam, później nawet bez leków nic mi nie było, ale tydzień temu znowu się zaczęło :cry: W drodze do szkoły rozbolał mnie brzuch i miałam biegunkę, to samo wczoraj, jutro idę do lekarza i boję się strasznie, bo myślałam, że będę mieć spokój, a tu nic. W końcu nie mam pojęcia co to jest, a naczytałam się o rakach itp. i aż płakać mi się chce :cry: Boję się, że to jakaś straszna choroba.

Re: Cała się trzęsę ze strachu.

: 17 mar 2009, 20:55
autor: Arabella
Krwi na szczęście nie była, a bynajmniej nie była widoczna. Śluz pojawiał się, ale tylko, gdy dostawałam zaparcia. Czasami nawet potrafił być sam :smutny: A podczas tego mojego "spokojnego" okresu nie miałam biegunki, ale stolce były w postaci takich kulek, nie takich małych, tylko takie jakby kule i miały taki trochę czarny kolor :cry: Dlatego się tak boję. Mam 15 lat.

P.S. Zwykle jest tak, że w drodze do szkoły dostaję bóli brzucha, w szkoel lecę do toalety i później wszyskto przechodzi, ale to strasznie męczące i mam tak od grudnia.

Re: Cała się trzęsę ze strachu.

: 17 mar 2009, 21:21
autor: kirkor
Arabella, spokojnie, nie ma co się nakręcać, przebadać się musisz, jednak z tego co piszesz, nie wiem czemu, ale takie mam wrażenie, że problem jest związany ze szkołą. Kiedyś (trochę dawno temu) miałem przez pół roku przed pójściem do szkoły ogromny ból głowy, wyniki, tomograf nic nie wykazał, wszystko wróciło do normy po rozmowie z psychologiem.
Wszystko będzie dobrze, głowa do góry

Re: Cała się trzęsę ze strachu.

: 17 mar 2009, 22:13
autor: Arabella
Dzięki za pocieszenie :) Niestety ze stresu dostałam biegunki :smutny:

Re: Cała się trzęsę ze strachu.

: 17 mar 2009, 22:21
autor: Mycha
Ja tak mam jak idę do pracy, stresuje mnie nie praca (bo zmieniłam na taka którą lubię) ale sama droga do niej. Pisałam o tym w dziale "Nasza Psychika". Postanowiłam udać się do psychologa, bo ewidentnie fizycznie mi się poprawiło odkąd biorę leki więc wydaje mi się że dostaję biegunek od stresu nie przez CU,poza tym są bez krwi i pojawiają się właśnie w momentach stresu, w piątek mam wizytę,więc zobaczymy.Nowotworem się nie nakręcaj, on rośnie przez lata, więc biorąc pod uwagę twój wiek (szkolny) musiałabyś go hodować od niemowlęctwa lub być jednym na miliard pechowców z taką anomalią :roll:

Re: Cała się trzęsę ze strachu.

: 18 mar 2009, 19:15
autor: Arabella
Mam jutro zrobić badanie krwi i moczu, ale lekarka, która mnie przyjęla była bardzo nieprzyjemna :neutral: Chciała mnie jak najszybciej wypuścić. Ale porobić krew i mocz. Tylko co to ma wspólnego z moim brzuchem? :razz:

Re: Cała się trzęsę ze strachu.

: 19 mar 2009, 13:08
autor: Shadowka
wyniki wynikami, warto zrobić to wszystko o czym mówili, widać, że zdecydowanie ze stresem są związane Twoje objawy, a co do zaparć, to wygląd stolca który opisujesz właśnie często tak wygląda, to może również powodować bóle bo jelita nie wypróźniają się tak jakby to było, co do koloru tego stolca to najlepiej zrobić badania na krew utajoną. Ale bez paniki bo nie będzie lepiej, spróbuj się od tego odciąć i po prostu zrobić badania :D

Re: Cała się trzęsę ze strachu.

: 19 mar 2009, 17:45
autor: Arabella
Oddałam mocz i pobrali mi krew, jutro będą wyniki. Pójdę z nimi do mojej lekarki dopiero w środę, bo szkoła wcześniej nie pozwala. Spytam się doktor o to badanie na krew utajoną, ale ona jest strasznie oziębła :smutny: Mam nadzieję, że wyniki będą dobre.

[ Dodano: 20-03-2009 ]
Mam wyniki badań i wszystko w normie :roll: Coraz bardziej prawdopodobne staje się to, że bóle brzucha to wynik stresu, ale boję się, czy lekarz coś mi na to przepisze. Sama na razie pije siemię lniane i nawet trochę pomaga. Będę u niego w środę i wszystkiego się dowiem. Boję się tylko, że, jak doktorka zobaczy, że wszystko w normie to powie, żebym spadała :wink:

Odesłano mnie do domu, a ja dalej przeżywam koszmar.

: 25 maja 2009, 14:50
autor: Arabella
Dzień dobry. W końcu w marcu zdobyłam się na odwagę i poszłam do lekarza. Powodem były poranne bóle brzucha kończące się często biegunką. Zrobili mi krew, usg, badania kału i moczu i wszystko jest idealnie. Pani doktor stwierdziła, że histeryzuje pewnie i kazała pić mi siemię lniane oraz melisę. Co prawda trochę to pomaga, bo nie mam już zbyt częstych biegunek, jak kiedyś, ale bóle się utrzymują i nie wiem co mam robić. Dlaczego ten brzuch boli tylko rano, nawet, jak jeszcze śpię? A do pani doktor boję się iść, bo każdy w moim miasteczku wie, że jest okropna. Najgorsze jest to, że do szkoły muszę iść 3 kilometry, a czasami przez całą drogę strasznie boli mnie brzuch. A, jak mówię rodzicom, że boli mnie brzu to tylko mówią "to się nie denerwuj", tylko, jak mam to robić. Mam dopiero 15 lat, a już takie problemy z brzuchem, co będzie za 10 lat? :cry:

Re: Cała się trzęsę ze strachu.

: 25 maja 2009, 15:06
autor: Natalka
Scaliłam tematy, żeby ułatwić zainteresowanym życie :wink:
Arabella pisze:A do pani doktor boję się iść, bo każdy w moim miasteczku wie, że jest okropna.
masz na myśli lekarza ogólnego? Czy ta sama doktorka kierowała Cię na badania, w których wyszło wszystko o.k.?

Re: Cała się trzęsę ze strachu.

: 30 maja 2009, 11:38
autor: Arabella
Dzięki, już jakoś problem poranny na razie ustał, ale dzisiaj w nocy zbudziłam się z takim bólem brzucha, że myślałam, że umieram. Nigdy w nocy nie miałam czegoś takiego i podejrzewam, że to przez czekoladę, którą zjadłam przed snem.
Dziękuję wszystkim za wsparcie, bo rzeczywiście ludzie są to wspaniali i przepraszam, że długo nie pisałam, ale internet mi się coś psuje. :roll:

Re: Cała się trzęsę ze strachu.

: 31 maja 2009, 20:44
autor: sfl
IBS i 15 lat... No wiec: na sniadanie ryz z marchewka, na obiad ryz z marchewka i kurczakiem, na kolacje ryz z marchewka i rybka duszona (ewentualnie z grilla). Zadnej czekolady, kukurydzy, muesli, mleka, jogurtow, surowych owocow, warzyw... i bedzie dobrze :) Do tego faktycznie meliska, siemie i dasz rade :)

Re: Cała się trzęsę ze strachu.

: 31 maja 2009, 20:51
autor: Misia
treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Re: Cała się trzęsę ze strachu.

: 01 cze 2009, 18:41
autor: Renata2
Arabella, tylko spokojnie. Może częściowo sama się nakręcasz :?: Objawy pewnie są, ale zamartwiając się nie pomagasz swojemu organizmowi. Stres potęguje chorobę. Mam nadzieję , że byłaś u specjalisty. Bo lekarz rodzinny takich chorób jak nasze nie leczy. Może jakies dodatkowe badania , bo te które podajesz , że wykonywałaś, to są podstawowe, ale one raczej choroby nie wykażą. :smutny: Trzeba wykonać badania specjalistyczne.

Re: Cała się trzęsę ze strachu.

: 02 cze 2009, 08:23
autor: exa
Arabella, z tego co piszesz, to jakoś tak wygląda, że to może stres związany ze szkołą?
Może powinnaś iść do psychologa..?
Arabella pisze:a naczytałam się o rakach itp.
to nie tak szybko... :wink: ...spokojnie :wink:

nie wiem jakie masz stosunki ze swoimi rodzicami......ale może porozmawiaj jeszcze raz z nimi, poproś by pojechali z tobą do innego lekarza i do psychologa......i na zapas sie nie zamartwiaj...im bardziej się denerwujesz, tym gorzej.....