IBS - Zespół Jelita Drażliwego

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
malaperelka
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS
województwo: mazowieckie

Re: zespół jelita drażliwego

Post autor: malaperelka » 10 mar 2013, 23:38

U mnie lepiej, po BComplex zniknęły wszystkie objawy. Pobiorę jeszcze trochę :). Jelitka też się nieco uspokoiły, okazało się jednak, że mam początki wrzodów, więc wcinam Polprazol.

Zgadzam się, że dolegliwości muszą być u mnie związane z porą roku, w lutym, marcu 2012 miałam to samo...
Pozdrawiam,
A.
-----
Duspatalin x2, Sanprobi x1, UlgixMax Wzdęcia x3

LOSMARCELOS
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: LOSMARCELOS » 11 mar 2013, 06:50

No dokładnie, ta pora roku jest dla mnie często masakra... Zmienność nastrojów, bóle brzucha, częste stolce, dziwne nastroje...
P.S. Ktoś próbował olejek z czarnuszki? To podobno pomaga...
"... Wprowadzam do doliny łez teorie sensu życia... "

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 11 mar 2013, 18:18

mnie boli esica jak czyms mocno sie denerwuje
co na to brac?jelito reguje na moje stresy
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

pupa22
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: pupa22 » 22 mar 2013, 23:55

Mam podejrzenie IBS, leki nic nie dawały a wręcz powodowały zaparcia więc lekarka zmniejszyła dawkę i dała skierowanie do gastroenterologa... proszę powiedzcie mi co mnie u niego czeka gdyż nigdy nie byłem u takiego lekarza...

Awatar użytkownika
t-bag
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Post autor: t-bag » 23 mar 2013, 08:35

pupa22 pisze:Mam podejrzenie IBS, leki nic nie dawały a wręcz powodowały zaparcia więc lekarka zmniejszyła dawkę i dała skierowanie do gastroenterologa... proszę powiedzcie mi co mnie u niego czeka gdyż nigdy nie byłem u takiego lekarza...
Nie ma się czego bać , gastrolog też człowiek , nie gryzie :mrgreen: . Opowiedz mu o swoich dolegliwościach, o tym co się dzieje . Może załapiesz się na badanko per rectum :mrgreen: , nic przyjemnego ale da się przeżyć. Nie wiem jakie masz problemy i jakie miałaś robione badania , piszesz że masz podejrzenie IBS a z tego co ja wiem to IBS diagnozuje się poprzez wykluczenie innych chorób. Nie daj sobie wmówić bez badań że to IBS , bo tak często robią lekarze na odczepne . Domagaj sie badań bo to podstawa. Pozdrawiam i życze powodzenia.

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: wielkopolskie

Post autor: Truskawka » 23 mar 2013, 11:21

Nie ma się czego bać gastrolog na wizycie przeprowadzi wywiad a badania jesli skieruje to dopiero potem...tak więc bez stresu:)
będzie dobrze:)
jak t-bag pisał nie daj się spławić bez skierowań na badania...nie są przyjemne ale pozwalają wykluczyć inne choroby:)
Truskawka:)

Obrazek

pupa22
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: pupa22 » 23 mar 2013, 12:26

czyli o co mam prosic? Rektoskopie, kolanoskopie czy wlew z kontrastem? Jak mam dac do zrozumienia ze chce te badania?

Awatar użytkownika
malaperelka
Początkujący ✽✽

Post autor: malaperelka » 23 mar 2013, 12:56

pupa22 pisze:czyli o co mam prosic? Rektoskopie, kolanoskopie czy wlew z kontrastem? Jak mam dac do zrozumienia ze chce te badania?
Dobry lekarz będzie wiedział, jakie badania są potrzebne w Twoim przypadku. A jeśli będzie kiepski, to musisz iść do innego... Ja miałam kolonoskopię, gastroskopię, usg brzucha, morfologię, kał na krew utajoną, kał na pasożyty i bakterie, badanie moczu, krew -próby wątrobowe i trzustkowe, lipidogram, glukoza na czczo. Chyba tyle, z tego co pamiętam :)
Pozdrawiam,
A.
-----

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 23 mar 2013, 13:07

pupa22 pisze:kolanoskopie
kolOnoskopię- kolana nie badasz :wink:

A z tym IBSem jest tak "fajnie", że zawsze na odczepne to zdiagnozują i męcz się człowieku dalej, więc jeśli taka diagnoza Cię nie usatysfakcjonuje to nie wychodź z gabinetu bez skierowań.
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

pupa22
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: pupa22 » 25 mar 2013, 11:07

10 kwietnia mam wizytę. Chcę prosić lekarza o kolonooskopie oraz wlew z kontrastem. Jak się badać to dobrze. Czy kolonoskopia bez znieczulenia bardzo boli? Jakie to uczucie? :smutny: czy można ją zrobić w przychodni a nie w szpitalu? Lub w 1 dzień w szpitalu? Panicznie sięboję tego miejsca. Mówię w prost.

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: wielkopolskie

Post autor: Truskawka » 25 mar 2013, 11:41

Byly juz takie tematy możesz poszukac...ja miałam bez znieczulenia i da się przeżyć... zalezy to tez od stanu Twojego jelita:)
jest nieprzyjemne a boli a moze raczej nie boli ale uczucie wtłaczanego powietrza rozpierającego jelito jest niemiłe:) Nie bój sie:)
Truskawka:)

Obrazek

Awatar użytkownika
malaperelka
Początkujący ✽✽

Post autor: malaperelka » 25 mar 2013, 20:42

pupa22 pisze: Czy kolonoskopia bez znieczulenia bardzo boli? Jakie to uczucie? :smutny: czy można ją zrobić w przychodni a nie w szpitalu? Lub w 1 dzień w szpitalu? .
Ja miałam w znieczuleniu dożylnym, spałam, więc nie wiem, czy boli. Zdania są podzielone, zazwyczaj zależy to od indywidualnej wrażliwości pacjenta i ułożenia oraz stanu jelit. Ja wolałam się nie przekonywać jak to jest, więc zasnęłam, obudziłam się i o własnych siłach wróciłam do domu. Był ze mną narzeczony, bo nie można wracać samemu. Miałam w prywatnej przychodni, w Warszawie.

Tak naprawdę z całej kolonoskopii najgorsze jest przygotowywanie, czyli oczyszczanie jelita. Po tym badanie to pikuś :wink:
Pozdrawiam,
A.
-----

pupa22
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: pupa22 » 26 mar 2013, 13:25

Hym liczę że będę mieć w przychodni. Psychicznie zastanawiam się na badanie.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie

Post autor: noodle » 26 mar 2013, 14:18

pupa22, ból przy kolonoskopii jest sprawą indywidualną. Miałam dwie kolonki w życiu. Jedna była robiona w szpitalu w moim rodzinnym mieście. To było jakieś 5 lat temu. Dzień wcześniej brałam jakieś czopki na przeczyszczenie, drugi brałam rano w dniu badania i badano mnie potem bez znieczulenia. Pamiętam, że bolało, ale to też była wina tego, że się bardzo denerwowałam. Pielęgniarka uszykowała mnie do badania i leżałam z gołym tyłkiem (okrytym jedynie jakąś serwetą) jakieś 20 min czekając na lekarza. Ale ten szpital to w ogóle jest ewenement, więc trzeba wziąć poprawkę... No ale przyszłam, zrobili badanie i wyszłam. Całość zajęło może 2h (łącznie z przyjściem, leżeniem, badaniem, rozmową z lekarzem).

Drugą kolonkę miałam w zeszłym roku. Ale to już przyjęli mnie na 3 dni do szpitala (miałam też USG i gastroskopię). Wtedy tak mocno nie bolało, ale jednak dyskomfort był. Dziwne uczucie jest wtedy, gdy masz do jelit wtłaczane powietrze. Tutaj, w tym szpitalu, podejście lekarzy było zupełnie inne. Jedna pani nawet masowała mi brzuch.
No i w tym drugim przypadku oczyszczanie było już Fortransem. Jakoś szczególnych rewolucji w jelitach nie było, ale też nie byłam do końca oczyszczona.

Grunt to się mocno nie denerwować! Stres potęguje tylko wszelkie odczucia, więc wiesz jak jest...
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

LOSMARCELOS
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: LOSMARCELOS » 26 mar 2013, 17:28

Jeszcze jedna kwestia... mi się przypomniała... żeby upewnić się czy to IBS, może też warto zrobić test na helicobacter pylori ?
"... Wprowadzam do doliny łez teorie sensu życia... "

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”