książka o CD

Artykuły naukowe związane z NZJ (zawsze pamiętamy o podaniu autora i źródła kopiowanego materiału).

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Joanna23
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom

Re: książka o CD

Post autor: Joanna23 » 13 maja 2008, 08:12

wczoraj kupiłam bardzo fajną książkę o chorobach jelita, gdyby chciał se ktoś kupić to polecam. książka jest za 29zł. kolor zielony. Choroba Leśniowskiego- Crohna i inne nieswoiste zapalenia jelit. ( przyczyny, objawy, leczenie, psychoterapia) stron 111.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Joanna23
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom

Post autor: Joanna23 » 13 maja 2008, 09:47

Warszawa wydawnictwo Lekarskie PZWL. Tłumaczenie z języka niemieckiego prof. dr hab.med. Ewa Małęcka- Panas, dr Piotr Daniel. Autorów jest dużo ale niemieckie nazwiska. Książka z roku 2007. Jak wpiszecie nazwę książki którą wcześniej wpisałam wyjdą wam strony. Mogę podać stronę na której można ją zamówić.
http://www.doz.pl/ksiazki/a37-Gastroenterologia.

a bym zapomniała w każdym empiku można kupić. Ja kupiłam w REAL Zabrze ( empik)

edytuj posty
Ostatnio zmieniony 13 maja 2008, 09:50 przez Joanna23, łącznie zmieniany 1 raz.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 13 maja 2008, 13:37

To już było oraz jest w kwartalniku. Jak za taką książeczkę to trochę dużo, ale dobrze, że coś w ogóle jest.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
handi
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: handi » 23 maja 2008, 21:19

Prof. Ewa Małecka-Panas to mój lekarz prowadzący. Świetna osoba, pełna poświęcenia, jest naszym wielkim sojusznikiem w walce z chorobą. To min dzięki niej mamy refundowane leki, to dzięki niej wkońcu zauważono crohna. Na ostatniej wizycie wspominała, ze bardzo gwałtownie wzrasta liczba zachorowań na crohna w Polsce...

Kacper

Post autor: Kacper » 27 maja 2008, 18:55

handi pisze:Na ostatniej wizycie wspominała, ze bardzo gwałtownie wzrasta liczba zachorowań na crohna w Polsce...

raczej świadomość i wiedza w kwestii tej choroby wzrosła - stąd wreszcie prawidłowe diagnozy.. a nie wrzucanie pacjentów do worka, choćby z napisem "choroba trzewna" czy inne zespoły zaburzenia wchłaniania..

a i faktycznie - jest to choroba cywilizacyjna, która przyszła z zachodu..

na pewno nie ma liczyć na to, że będzie mniej zachorowań :cry:

chętnie przejrzę tą książeczkę - zaraz podejdę do Empiku.

W tym miejscu polecę inną publikację. Skierowana do lekarzy. Dziś ją dostałem od znajomego lekarza będącego w trakcie specjalizacji z gastro na II stopień.

Medycyna Praktyczna wydanie specjalne 7/2007 zatytułowane:
"Europejskie stanowisko oparte na danych naukowych dotyczące postępowania w chorobie Crohna"

Definicje i rozpoznanie
Współczesne leczenie
Sytuacje szczególne

Wydawnictwo Medycyna Praktyczna
ul. Krakowska 41
31-066 Kraków
tel. 012 293 40 00
e-mail: listy@mp.pl
http://mp.pl

Drogie skubaństwo - 35 zł..

Zablokowany

Wróć do „NZJ - artykuły naukowe”