Remicade dopuszczony do leczenia dzieci

Artykuły naukowe związane z NZJ (zawsze pamiętamy o podaniu autora i źródła kopiowanego materiału).

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Remicade dopuszczony do leczenia dzieci

Post autor: ranka » 23 maja 2007, 20:24

A dlaczego nie mogłabyś mieć dzieci. badania wskazują na coś innego
Przeczytalam wlasnie ulotke o Remicade gdzie napisano jasno i wyraznie ze nie ma wystarczajacych badan klinicznych ktore pokazywalyby wplyw na plodnosci i funkcje rozrodcze.
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 23 maja 2007, 20:46

1: Aliment Pharmacol Ther. 2005 Mar 15;21(6):733-8. Links
Intentional infliximab use during pregnancy for induction or maintenance of remission in Crohn's disease.Mahadevan U, Kane S, Sandborn WJ, Cohen RD, Hanson K, Terdiman JP, Binion DG.
Division of Gastroenterology, Department of Medicine, University of California San Francisco, CA 94115, USA. umamah@itsa.ucsf.edu

AIM: To study the effects of infliximab on pregnancy and foetal outcome. METHODS: We conducted a retrospective chart review of women with Crohn's disease treated intentionally with infliximab during pregnancy. The primary outcome measure was the occurrence of congenital malformations. Secondary outcome measures were the rate of premature birth, low-birth weight, small for gestational age infants, intrauterine growth retardation and caesarean section. RESULTS: Ten women were identified. Eight women received maintenance infliximab infusions throughout their pregnancy and two women received their initial infliximab infusions during pregnancy. All 10 pregnancies ended in live births. No infants had congenital malformations, intrauterine growth retardation or small for gestational age parameters. Three infants were premature and one had low-birth weight. Eight women had a caesarean section. CONCLUSIONS: This is the first reported series of intentional infliximab use throughout pregnancy. These data, combined with other studies of inadvertent use of infliximab during pregnancy, suggest that the benefits of infliximab in achieving response and maintaining remission in mothers with Crohn's disease may outweigh the risk to the foetus of exposure to the drug. Further prospective data collection will be helpful to confirm these findings.
Ja jednak obstaję przy swoim. badania kliniczne i retrospektywne mówią więcej niż doświadczenie jednego lekarza
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Agnieszka2
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: podlaskie
Kontakt:

Post autor: Agnieszka2 » 23 maja 2007, 21:01

Zgadzam sie z Toba Ranka i dlatego skoro moj lekarz ze lepiej takie rzeczy stosowac w ostatecznosci i nie miec pozniej juz dzieci, to ja mu wierze, bo to bardzo rozsadny czlowiek.Powiedzial, ze remicade jak najbardziej dziala, ale dzieci po?-nie, nie i jeszcze nie.Poza tym Mamciu ten lekarz nie opieral sie tylko na swojej opinii, ale rowniez na opinii swoich kolegow - a nie jest to jakis przemadrzaly "mlokos".przemawiaja za nim lata doswiadczenia i pracy z pacjentami.
Aga
Przyjazn jest najdelikatniejszym kwiatem, ktory rozwija sie z wzajemnych kontaktow miedzyludzkich. Jezeli nie dbamy o niego cierpliwie i niestrudzenie,więdnie i usycha, zanim otworzy wszystkie swe paki.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 23 maja 2007, 21:27

Wasz wybór. Ja jednak bardziej wierzę badaniom klinicznym niż zdaniu pojeynczego lekarza.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 23 maja 2007, 22:49

ale dlaczego jednego?Ja znam conajmniej paru.
No ale racja wybor nalezy do Nas. :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
tata pirata
Specjalista ds. nowości w medycynie
województwo: lubuskie

Post autor: tata pirata » 23 maja 2007, 22:54

Agnieszka2 pisze:...Powiedzial, ze remicade jak najbardziej dziala, ale dzieci po?-nie, nie i jeszcze nie.Poza tym Mamciu ten lekarz nie opieral sie tylko na swojej opinii, ale rowniez na opinii swoich kolegow - a nie jest to jakis przemadrzaly "mlokos".przemawiaja za nim lata doswiadczenia i pracy z pacjentami.
W takim razie najlepiej będzie jeśli ten lekarz oraz jego koledzy swoją opinię potwierdzą danymi statystycznymi, które prowadzą lub do których mają dostęp, mówiącymi, że remicade źle wpływa na przebieg ciąży. Czy można również założyć, że ten lekarz (gastroenterolog?, ginekolog?) stosując u swych pacjentek remicade stwierdzał zawsze negatywne skutki w przebiegu ciąży, skoro tak kategorycznie się wypowiada. Poza tym nie sądzę by dysponową odpowiednią liczbą pacjentek leczonych remicade by stanowiły odpowiedni materiał statystyczny.

I tak wątek poświęcony informacji o dopuszczeniu remicade w leczeniu dzieci przeobraził się w wymianę opinii na temat ciąży. Może lepiej założyć osobny dział poświęcony wpływowi nzj na macierzyństwo?

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 23 maja 2007, 23:04

a po co?juz jest albo byl.

poza tym,mysle ze fajnie byloby jakbys popytal ginekologa.. :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Agnieszka2
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Agnieszka2 » 23 maja 2007, 23:08

Jesli ci to nie odpowiada, to sie nie wypowiadaj i nie czytaj tego, a ciaza to tez dziecko.dzieci to tez dziewczynki, ktore tez kiedys moga chciec miec dzieci. A poza tym trzeba dac sie wypowiedziec zwolennikom ale i przeciwnikom.A co do wieku i pierwszej ciazy to jestes zacofany chyba, bo ta granica ryzyka to chyba 35 a nie 33 lata prawda?
Aga
Przyjazn jest najdelikatniejszym kwiatem, ktory rozwija sie z wzajemnych kontaktow miedzyludzkich. Jezeli nie dbamy o niego cierpliwie i niestrudzenie,więdnie i usycha, zanim otworzy wszystkie swe paki.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 23 maja 2007, 23:16

No tak,tylko po 35 roku zycia bardzo rosnie wskaznik urodzenia dziecka z zespolem Downa,no ale to tak na marginesie.
Wydaje mi sie odnosnie tej dyskusji ze powinny wypowiedziec sie glownie kobiety,bo to one rodza i sa w ciazy.To one tak naprawde ryzykuja i swoim zdrowiem a czasami zdrowiem tych malych dzieciatek.
Jesli ja bede matka ( a mam nadzieje),to nigdy nie pozwole sobie na lykanie immunosupresantow - ewentualnie sterydow ale odpukac na razie nie musze.
Za kazdym razem gdy bralabym tabletke myslalabym o tym czy to nie zaszkodzi mojemu dziecku.Niestety czynnikow roznorakich jest bardzo duzo,czesto nieznanych a poronienia,wady nie zdarzaja sie rzadko.

Sama urodzilam sie z wada..niestety.Mysle ze trzeba po prostu "dmuchac na zimne".

A co do rodzenia dzieci po 30?
No coz,bardzo duzo kobiet sie na to decyduje i to jest ich i tylko ich prywatna sprawa,nie zyjemy w XIX wieku.
Obrazek

Awatar użytkownika
tata pirata

Post autor: tata pirata » 23 maja 2007, 23:19

daję więc szansę przeciwnikom (w tym przypadku brukselski lekarz)- niech pokażą statystyki przemawiające, z powodu negatywnego wpływu na ciążę, przeciwko stosowaniu infliksimabu,
poza tym dziewczyny wyluzujcie, wasz kpiący ton jest nie na miejscu
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Agnieszka2
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Agnieszka2 » 23 maja 2007, 23:22

Jestem z Toba Ranka. Uwazam tez , ze nie trzeba sie zamykac i twardo wierzyc w to co pisza w ksiazkach i troche kierowac sie zdrowym rozsadkiem. Naukowcy na sobie nie sprawdzaja dzialania lekow.A jesli chodzi o kpiacy ton to chyba slowa ze jestem za stara albo brukselski lekarz sa kpiace a to ty uzyles tych slow. nie ma znaczenia gdzie sie lecze-tu mnie los rzucil,wiec bez takich poprosze. Specjalistow dobrych mozna znalesc wszedzie, ale ja nikomu nie wytykam jakiego i skad ma lekarza.
Aga

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 23 maja 2007, 23:36

Ja z nikogo nie kpie i nawet nie mam takiego zamiaru,pisze to co uwazam za sluszne.I tyle.Kazdy ma swoj punkt widzenia,mysle ze Ty drogi tato opierasz swoej zdanie na literaturze ale ja opieram na slowach lekarzy i chyba na swoim rozsądku tez.
Kazdy ma prawo do swojego zdania,wiec pohamujmy emocje.
Obrazek

Awatar użytkownika
tata pirata

Post autor: tata pirata » 24 maja 2007, 21:36

mam nadzieję, że emocje już opadły, skoro tak to zajrzyjcie na stronę:

http://www.crohnsandme.eu/Default1.asp

pozdrawiam

sylvi nowak
Debiutant ✽
Choroba: CD u rodzica
województwo: -- poza Polską --

Post autor: sylvi nowak » 18 maja 2009, 16:32

funia pisze:hmmm, mi lekarz tez zaleca jak najszybsza ciaze, jesli o niej marze

chodzi pewnie o to ze jestem w remisji,a nie o zaawansowany wiek, mam nadzieje:)
ja bylam w remisji i na aza kiedy zaszlam w 3 ciaze no i niestety sie nie udalo
zagadka

Zablokowany

Wróć do „NZJ - artykuły naukowe”