Przyczyny CROHNA

Wątki z linkami do arykułów/programów/wywiadów związanych z NZJ.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
gregtech

Przyczyny CROHNA

Post autor: gregtech » 30 lip 2010, 12:39

Znalazłem taki artykulik na temat choroby CROHNA i przyczyn tej choroby. Co o tym sądzicie.
Poniżej część artykułu link do całego -> http://www.biosila.pl/content/view/285/302/

Choroba ta, jak i wrzodziejące zapalenia jelita grubego należą do grupy nieswoistych zapaleń zlokalizowanych w przewodzie pokarmowym. Jest to przewlekły, nieswoisty proces zapalny ściany przewodu pokarmowego. Może dotyczyć każdego jego odcinka, lecz najczęściej lokalizuje się w końcowej części jelita cienkiego oraz początkowej jelita grubego. Nieco rzadziej proces toczy się w odbytnicy. Sporadycznie zajęciu ulegają także górne odcinki przewodu pokarmowego. Owrzodzeniu ulegają wszystkie warstwy ścian jelita, rozprzestrzeniając się ogarnia cały układ trawienny, jak również przyległe węzły chłonne, będąc często wstępem do raka.

Ciekawe jest to, że zmiany mogą obejmować kilka fragmentów jelita i być przedzielone zupełnie zdrowymi odcinkami. Dokładna przyczyna powstawania choroby nie jest znana, choć prof. Hulda Regehr Clark jest zdania, że jednym z czynników predysponujących jest mutacja chorych tkanek. Pasożytami głównie występującymi w tej chorobie są : motylica ( przywra ) wątrobowa i przywra trzustkowa, wędrujące często w górę jelit. Najczęściej towarzyszą im Shigella i różne odmiany ameb. Również niektóre szczepy bakterii z gatunku Bacterioides fragilis ( beztlenowce ), obecne są w jelicie grubym i towarzyszą większości inwazji glistą ludzką Ascaris. Wg prof. Clark Bacterioides fragilis z kolei są wystarczająco duże, aby pomieścić tysiące wirusów. Coxsackie B1 i Coxsackie B4, to dwa znane naukowcom wirusy, występujące z glistą ludzką, szczególnie atakujące mózg i powodujące niekiedy padaczkę. Rozwijają się one w zależności od sprzyjających im warunków. Miejscem ich lokalizacji jest wątroba i mózg ( np. guzy mózgu zawsze wykazywały obecność Bacterioides fragilis ). Bakterie wędrują do wątroby, gdzie miały zostać odsączone z krwi i limfy, i zabite za pomocą żółci. Ale zamiast tego zjadły żółć, czego dowodem jest jej brązowe zabarwienie. Żółć wraz z populacją bakterii zostaje wydalona z wątroby do jelit i żołądka i w ten sposób infekcja bakterii i wirusów rozprzestrzenia się najpierw na układ trawienny, później na cały organizm. Treść żołądkowa staje się bakteryjną masą wydzielającą dwutlenek węgla, siarki, siarkowodór i tlenek węgla. Silnie toksyczne gazy podrażniają ścianki przewodu pokarmowego, powodując w ten sposób stan zapalny i trwałe zmiany. Takie środowisko jest zbyt toksyczne dla tzw. przyjaznych bakterii jelitowych, dlatego zmniejsza się ich liczebność.

Wszystko to oznacza, że choroba Leśniowskiego-Crohna, padaczka, niestrawność czy guzy mózgu są tylko skutkiem, gdyż przyczyny należy szukać wśród pasożytów.
Lecz "W Polsce za mało chorych otrzymuje też leki immunosupresyjne i lokalnie działające sterydy" - alarmowali specjaliści. Czyli klasyczna medycyna skierowana jest na leczenie przyczynowe – prościej zlikwidować skutek – wyciąć guzek, część jelita, podać szkodliwe leki przeciwzapalne, uspokajające i tłumiące objawy – a infekcja rozwija się dalej.

dethleffs

Re: Przyczyny CROHNA

Post autor: dethleffs » 30 lip 2010, 13:04

no fajny artykulik, problematyka crohna, a zaraz poniżej cudowne środki, które leczą nieuleczalne. a np takie wodorosty, które można nabyć za jedyne 159,99 w ich ofercie - zawierają 4x wiecej zelaza niźli wołowina, wow :twisted:
masakra :smutny:

gregtech

Post autor: gregtech » 30 lip 2010, 13:06

No właśnie wszystko pięknie ładnie a potem reklama produktów, i tym samym artykulik jest "śmierdzący" ;) A ile prawdy w tej całej teorii o bakteriach które wywołują Crohna ciężko powiedzieć

moth
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Post autor: moth » 30 lip 2010, 14:36

hmm.. ja bym może i była skłonna uwierzyć. 1,5 roku temu nie wiadomo skąd zachorowałam na zapalenie opon mózgowych i mózgu, leżałam w śpiączce, a wszystko zaczęło się od bóli stawów, biegunek, gorączki (czyli jakby objawy zaostrzenia). Do tej pory nie wiem, skąd wzięło się to u mnie, nie zidentyfikowano bakterii, ani żadnej przyczyny. Podczas ostatnich badań wykryto u mnie Bacterioides fragilis, Jeżeli jest to prawda, że immunosupresanty to wyleczą, to jestem dobrej myśli :)
"poczucie humoru dobrze amortyzuje życiowe wstrząsy" :)
imuran x50mg
asamax x2g
humira 40mg
+ zzsk + osteopenia + astma i alergia

fryderyk
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: fryderyk » 30 lip 2010, 16:53

Halleluja idę nad pierwsze jezioro glonów się najeść :lol: :mrgreen:

mjmartino
Początkujący ✽✽
Choroba: kolagenowe zap. j.
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: mjmartino » 30 lip 2010, 20:32

Wg. medycyny chińskiej, każdy odcinek jelita odpowiedzialny jest za inną część ciała. Im bardziej chore jelito, tym szybciej starzeje się organizm. Nasz wygląd zewnętrzny odzwierciedla dokładnie stan naszego jelita.
A mi mówią że nie wyglądam na swoje jeszcze 26 (mam):P ...a dają mi dużo mniej :D :roll: to ja nie wiem jak to jest
A co do naszych schorzeń jestem pewien że to jest jakiś zmutowana bakteria która nas trawi :>
Pozostaje przetestować preparaty kto na ochotnika :neutral: ;p
NFZ i biurokracje trzeba zlikwidować!
A lekarzy leczących na oko pozbawić prawa wykonywania zawodu!

Asamax 500 2|0|1
Budenofalk 3mg 0|0|0
Acidium Folicum 15mg 0|0|0 | co 2 dzień
Debutir 0|0|0
Colostrum 0|0|0
Imunoglukan 0|0|0
Bioastin Supreme 0|0|0 (6mg astaksantyna)

Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi!

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 30 lip 2010, 21:23

No i język świadczący o całkowitej nieznajomości tematu.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „NZJ w mediach”