Komiks o CU i CD

Wątki z linkami do arykułów/programów/wywiadów związanych z NZJ.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Yamato
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Komiks o CU i CD

Post autor: Yamato » 11 maja 2009, 20:35

Komiks o CU i CD

http://ventedspleen.com/blog/2007/10/22 ... s-disease/

Aby moc zrozumieć tekst wskazane jest znać j. angielski w stopniu średnio-zaawansowanym ;)

Elementy fajnego tekstu i groteski a do tego bardzo dobre wykonanie. Każdego z nas chyba dotyka to co głównego bohatera...

Komiks znaleziony na FaceBook http://www.facebook.com/group.php?gid=13363961588
Zdrowy inaczej od 10 lat ;)

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: śląskie

Re: Komiks o CU i CD

Post autor: tom-as » 11 maja 2009, 21:21

hymmm.... pomysł dobry, ale jak wyżej pisze shisho jakoś ta depresyjno-maniakalna kolorystyka jest ... dziwna :neutral:

btw. komiks dla dzieci już jeden mamy w dorobku (przetłumaczony) więc hmm.. czy jest sens zabierać się za kolejny? no chyba że adresowany do wyższej grupy wiekowej.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 11 maja 2009, 23:20

Ja wymiękłam. Nie lubię komiksów, a celu tego nie widzę. Ani wprowadzenie do choroby, ani pogłębienie wiedzy. brak kolorów 0- depresjo-twórczy. Jeśli wy uważacie, że jest OK to możemy wydać.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 12 maja 2009, 11:53

Średnio mi się widzi...rzeczywiście jest w tym coś dołującego :smutny:

Jeśli chodzi o komiks dla dzieci to szalenie podoba mi się książeczka - "Piotrek poznaje Nieswoiste Zapalenia Jelit"(copyright 2008 Towarzystwo "J-elita"). Dobra szata graficzna i kolory,świetny słowniczek NZJ, wyjaśniający podstawowe zwroty i terminologię towarzyszącą chorobie, jasny przekaz na temat choroby (przyczyny, jak z tym żyć i życie toczy się dalej..).

W wersji "dla dorosłych" też by mogło być kolorowo i z humorem :wink:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 12 maja 2009, 14:12

maggie0278 pisze:W wersji "dla dorosłych" też by mogło być kolorowo i z humorem :wink:
ja to sobie myślę, że niezależnie czy chodzi o dzieci czy dorosłych to ten wydany komiks idealnie nadaje się do tego by wprowadzić w świat CU/CD. No bo co by mogło być w wersji +18 ? Chyba tylko postacie inne (no i może zamiast szkoły to jakas firma :P ) bo obecny sposób przekazywania info w komiksie jest dobry :-)

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 12 maja 2009, 15:33

Co do kolorów to koleś który zamieścił ten komiks pisze we wstępie, że robił w photoshopie synchronizację kolorów i musiał zastosować inne kolory, może dlatego komiks wygląda w ten sposób :neutral:

na temat komiksu mam podobne zdanie do magdalene, dla "starych wyjadaczy" jest o.k., ale na początku choroby na pewno by mnie zdołował, za dużo w nim negatywów o chorobie, a za mało pocieszenia i argumentów za tym że można normalnie funkcjonować w społeczeństwie z tą chorobą.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
nelumbo
Debiutant ✽
województwo: lubelskie

Post autor: nelumbo » 13 maja 2009, 11:48

komiks jest dołujący, zapewne autor miał inne założenia niż "instruktaż" <-dlaczego to się piszę przez "Ż"? :razz:

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 13 maja 2009, 16:29

Jest tak dołujący, że nawet czytać do końca się nie chce, a chyba nam nie o to chodzi by starszyć i dołować, ale by zachęcać ludzi do leczenia i walki z chorobą, przy jej akcepatcji- wiem troche to pokrętne.
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
LaStella81
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: LaStella81 » 13 maja 2009, 17:49

Dla kogoś kto pierwszy raz styka się z choroba faktycznie dołujący, co innego dla kogoś kto zna temat i interesuje się tym na co choruje, oraz stara się normalnie żyć ze swoją chorobą.
Ból fizyczny ma w sobie to że jeśli przekroczy pewną granicę, zabija.
Ból psychiczny ma w sobie to że zabija nas codziennie od nowa-my jednak ciągle żyjemy.

Awatar użytkownika
smoczyca
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: smoczyca » 13 maja 2009, 18:54

nie doszłam nawet do połowy. humor średni, a wiedza żadna. w zetknięciu z osobami, które nic nie wiedza o tej chorobie narobi więcej szkody niż pożytku

Awatar użytkownika
barney
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: barney » 13 maja 2009, 19:54

Przyznaję,że z moją nieco mniej niż średnią" angielszczyzną",z tego co zrozumiałem,scenki w komiksie są jak najbardziej merytoryczne w temacie "crohn".Myślę,że czytelnik nie znający naszych chorób,mógłby zapoznać się,co to jest CD.Przydałaby się polska wersja,ale to tylko moje skromne zdanie. :papa:

Zablokowany

Wróć do „NZJ w mediach”