gastrologia w CZD wstrzymuje przyjmowanie pacjentów

Wątki z linkami do arykułów/programów/wywiadów związanych z NZJ.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

gastrologia w CZD wstrzymuje przyjmowanie pacjentów

Post autor: Mamcia » 09 paź 2012, 10:25

W Centrum Zdrowia Dziecka co tydzień z kwitkiem odejdzie kilkudziesięciu pacjentów zapisanych na wizyty i zabiegi. O termin wizyty mogą się obawiać pacjenci klinik: immunologii, gastroenterologii, otolaryngologii i chorób metabolicznych.

Paweł Trzciński, rzecznik CZD, tłumaczy, że w tych obszarach szpital ma największe tzw. nadwykonania, tzn. przeprowadził więcej zabiegów, niż zamówił Narodowy Fundusz Zdrowia. - Dalsze przyjmowanie pacjentów w tych klinikach przyniosłoby nam największą stratę. Mamy jeszcze niewielkie możliwości przyjęcia pacjentów, resztę musimy, niestety, odesłać na przyszły rok - mówi.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Re: gastrologia w CZD wstrzymuje przyjmowanie pacjentów

Post autor: Baby » 09 paź 2012, 14:19

Wszystko rozchodzi się o kasę, porażka. A gdzie tu miejsce dla pacjenta.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
zaranin
Aktywny ✽✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: zaranin » 09 paź 2012, 14:43

Ja już od kilku dni o tym wiem. Moja Gosia, która jest z Piotrkiem od czterech tygodni w CZD pytała się lekarzy jak to jest w naszym konkretnym przypadku. Co będzie, gdy wrócimy do domu, a trzeba by ewentualnie znowu pojechać do szpitala. Powiedzieli nam, że nas jako przewlekle chorych przyjmą. Nie wiem niestety jak to jest z innymi pacjentami. O ile mi wiadomo, to np. córka maggie0278 została przyjęta na kolejną dawkę Humiry, ale to tylko na 1 dzień hospitalizacji.
- CD
- ileostomia 2010.06.07.-2011.04.01.
- subtotalna kolektomia 2010.11.17. (pozostawiono ostatnie 15cm jelita)
- przywrócenie ciągłości 2011.04.01. (usunięcie ostatnich 15cm jelita grubego i 12cm jelita cienkiego)
- 2010.04.12. niedrożność jelita, otwarcie powłok, brak jednoznacznego określenia przyczyny

Infliximab, Loperamid, witaminy, odżywki, stan po całkowitej kolektomii

Awatar użytkownika
zaranin
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: zaranin » 09 paź 2012, 17:02

Tylko, że z drugiej strony - ja słyszałem w radio wypowiedź samego rzecznika CZD, który nie wspominał ani słowem o przewlekle chorych. Mówił jedynie o przyjęciach w stanach zagrożenia życia i odsyłaniu pozostałych chorych do innych szpitali. Nie wiem, czy to przez przeoczenie, czy też samemu CZD zależy na zwiększeniu rozgłosu w celu poprawy pozycji negocjacyjnej. Osobiście nie chcę stawać po żadnej ze stron - ani rządowej, ani CZD. Każdy pewnie ma swoje racje. Nie da się jednak ukryć, że Państwo jako całość tutaj zawodzi, zresztą nie po raz pierwszy.
- CD
- przywrócenie ciągłości 2011.04.01. (usunięcie ostatnich 15cm jelita grubego i 12cm jelita cienkiego)
- 2010.04.12. niedrożność jelita, otwarcie powłok, brak jednoznacznego określenia przyczyny

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 09 paź 2012, 17:33

magdalene, w takim razie inni pacjencie którzy nie mają choroby przewlekłej a potrzebują pomocy będą dyskryminowani? Przykładowo osoby z CU czy CD które leczą się w CZD będą przyjmowane a inne dzieci które mają IBS czy inne zaburzenia wymagające diagnostyki już nie? Wg mnie bardziej prawdopodobne jest to o czym pisze zaranin, że przyjmowani będą tylko pacjenci w stanach zagrożenia życia lub bardzo ciężkie przypadki. Pobyty jednodniowe w celu podania leku to inna sprawa i tu nie powinno być problemu. Z tego wynika, że najlepiej w nagłych przypadkach wpierw zadzwonić na oddział i spytać czy w ogóle pacjent może przyjechać. PARANOJA!!!

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 09 paź 2012, 18:41

magdalene pisze:No tak jakby nie do mnie to pytanie. Napisałam, co usłyszałam, a wiadomość była z pierwszej ręki. Poza tym przewlekła choroba, to niekoniecznie diagnoza CU lub CD - nie przesadzaj.
CU i CD to tylko był przykład zresztą tak napisałam. Mamcia wspominała nie tylko o jednym oddziale ale czterech. Właściwie to nie było pytanie ale stwierdzenie. Niestety ale to już kolejny znany mi szpital który szuka oszczędności nie tam gdzie trzeba...

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 11 paź 2012, 13:34

zaranin pisze: córka maggie0278 została przyjęta na kolejną dawkę Humiry, ale to tylko na 1 dzień hospitalizacji.
i na kolejną również.
Słyszałam wersję, że nie mają być przyjmowani nowi pacjenci, ci którzy mieli planowane przyjęcia celem diagnostyki a "starzy" pacjenci będący w toku leczenia mogą zostać przyjęci.
Pogmatwane to wszystko i wszędzie tylko o KASĘ chodzi.....
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

kasinp
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 11 paź 2012, 15:02

Wiecie , ja byłam w podobnej sytuacji dwa lata temu w Gdańsku , Punkt przyjęć planowych był zamknięty pod koniec roku , czy na początku już nie pamietam z powodu braku umowy kontraktowej z NFZ , więc szpital przyjmowal mnie na planowane zabiegi przez SOR, idzie ich obejść!! hahah

Awatar użytkownika
zaranin
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: zaranin » 11 paź 2012, 17:08

To nie takie proste. Niełatwo jest zaryzykować i jechać do Warszawy tak jak my 500km bez uzyskania pewności, że przyjmą. A co jak się ktoś uprze i powie - proszę jechać do innego szpitala, bo nie ma zagrożenia życia?
- CD

Monika Czesnowska
Debiutant ✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Monika Czesnowska » 11 paź 2012, 18:36

My również jesteśmy przerażeni bo jedziemy do Warszawy 19 października celem podania 6 dawki remika i mam nadzieje że nas nie odeślą bo do domciu 700 km .

mjmartino
Początkujący ✽✽
Choroba: kolagenowe zap. j.
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: mjmartino » 11 paź 2012, 20:03

Szpital ma prawny obowiązek przyjąć pacjenta w stanie zagrożenia życia.
Osoby które są w kolejce oczekujących na oddziały również zostaną przyjęci.
Nie prowadzi się po prostu od tego dnia zapisów na dane oddziały bo limity się wyczerpały. Czyli jeśli ktoś dziś przyjdzie do rejestracji ustalić termin wizyty to pani w okienku mu powie zapraszam w grudniu :) Jak już będzie nowy kontrakt.
Tu nie chodzi o kasę tylko o limity jakie ustala sobie NFZ. Bo szpitale i tak więcej zawsze proszą o większy kontrakt a NFZ zawsze obcina i wylicza to ze swojego współczynnika + plus średnia xyz. Jest tutaj zimna kalkulacja ze strony NFZ i nic poza tym.
A nad wykonań NFZ nie płaci od kilku lat.. a jak płaci to tylko nielicznym (po znajomości heh)
NFZ i biurokracje trzeba zlikwidować!
A lekarzy leczących na oko pozbawić prawa wykonywania zawodu!

Asamax 500 2|0|1
Budenofalk 3mg 0|0|0
Acidium Folicum 15mg 0|0|0 | co 2 dzień
Debutir 0|0|0
Colostrum 0|0|0
Imunoglukan 0|0|0
Bioastin Supreme 0|0|0 (6mg astaksantyna)

Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi!

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 11 paź 2012, 20:16

Dziś w Uwadze na TVN był poruszony temat "Jak uratować Centrum Zdrowia Dziecka?"

"Centrum Zdrowia Dziecka było, jest i będzie. Tak zapewnia Minister Zdrowia. Dyrektor centrum, który w sierpniu publicznie przyznał, że największy i najlepszy w Polsce szpital jest bardzo zadłużony, nie dopuszcza myśli o likwidacji, bądź znacznym ograniczeniu działalności szpitala. Jednak sytuacja CZD, pacjentów i pracowników nigdy nie była tak zła, jak dzisiaj."

http://uwaga.tvn.pl/61530,news,,jak_ura ... ortaz.html

" CZD - z powodu braku pieniędzy - na początku października ograniczyło planowe przyjęcia pacjentów do czterech klinik. Prof. Książyk zapewnił, że pomoc udzielana jest chorym z zagrożeniem życia lub z możliwością pogorszenia stanu zdrowia.

Plan naprawczy przedstawiony przez CZD przewiduje obniżenie kosztów wynagrodzeń przez m.in.: likwidację wybranych stanowisk pracy, ograniczenie umów cywilno-prawnych, wprowadzenie systemu pracy ciągłej w wybranych komórkach organizacyjnych, zmianę systemu dyżuru medycznego w części klinik, politykę niezatrudniania pracowników, którzy rozwiązują umowy po uzyskaniu uprawnienia do świadczeń emerytalnych, ograniczenie godzin nadliczbowych. Planowane oszczędności z tego tytułu mają wynieść w ciągu dwóch lat 6,6 mln zł, co jest równoważne likwidacji 90 etatów.

W planie przewidziano także obniżenie kosztów zużywanych leków, materiałów medycznych, odczynników. Oszczędności mają wynieść 10,5 mln zł w ciągu dwóch lat. Zgodnie z planem w CZD ma nastąpić obniżenie kosztów obsługi zadłużenia poprzez uzyskanie kredytu restrukturyzacyjnego w Banku Gospodarstwa Krajowego. Planowane oszczędności z tego tytułu mają wynieść do 2,2 mln zł."

więcej: http://uwaga.tvn.pl/61506,news,,zespol_ ... ortaz.html

Zablokowany

Wróć do „NZJ w mediach”