Co nowego w mediach za Kanałem

Wątki z linkami do arykułów/programów/wywiadów związanych z NZJ.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Missgrey
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Co nowego w mediach za Kanałem

Post autor: Missgrey » 28 gru 2011, 20:21

Mój ulubiony angielski tabloid, Daily Mail, zamieścił ostatnio artykuł który, potencjalnie, może nas dotyczyć. Ponieważ jest krótki, więc go przetłumaczę. Zatytułowany jest "Szczepionka, która może zatrzymać choroby autoimmunologiczne, takie jak RZS i choroba Crohna"
Według naukowców, Prosta szczepionka może powstrzymać nawrót choroby autoimmunologicznej, takiej jak RZS albo choroba Crohna.
Wyniki badań tej potencjalnej metody leczenia przeprowadzone na zwierzętach okazały się sukcesem i pojawiła się nadzieja na przełom prowadzący do całkiem innego podejścia do wielu chorób, włączając w to raka.
Choroby autoimmunologiczne występują wtedy gdy system immunologiczny zaczyna omyłkowo traktować części ciała jako patogeny i atakuje własne komórki.
Ta nowa szczepionka , oparta na nanotechnologiach, powstrzymuje ten proces, nie powodując jednocześnie ciężkich efektów ubocznych.
Według profesor Irit Sagi z Instytutu Weizmanna w Rehovet w Izraelu, to odkrycie może oznaczać szansę na znacznie skuteczniejsze leczenie.
Powiedziała: "jesteśmy podekscytowani nie tylko potencjalną możliwością leczenia choroby Crohna, ale również możliwością zastosowania tego samego nowatorskiego podejścia do leczenia wielu innych chorób."
Profesor Sagi i jej zespół leczył chorujące na mysią wersję choroby Crohna, będącej przewlekłym zapaleniem jelit.
Okazało się, że myszy które nie były leczone cierpiały z powodu poważnych uszkodzeń jelita grubego, natomiast te, którym wstrzyknięto szczepionkę miały tylko "nieznaczne" objawy.
Autorzy artykułu zamieszczonego w periodyku "Nature Medicine" podkreślają , że to nowe podejście jest wyjątkowo precyzyjne i o wiele bardziej efektywne od stosowanych dotychczas.
Yeda, podmiot odpowiedzialny za praktyczne zastosowanie za wymianę technologii w Instytucie Weizmanna, złożyła już wnioski patentowe dla tej szczepionki.
Niemniej zanim eksperci będą pewni, że ta terapia jest bezpieczna dla ludzi konieczne będzie przeprowadzenie dalszych badań.
Ocenia się, że na RZS cierpi w Anglii i Walii 400 tysięcy ludzi, natomiast z chorobą Crohna żyje około 90 tysięcy.
W tej chwili nie istnieje lekarstwo na żadną z powyższych chorób, jak rónież nie znane są ich przyczyny.
Dla zainteresowanych link: http://www.dailymail.co.uk/health/artic ... rohns.html

Temat wydał mi się interesujący, więc poszperałam głębiej. Niestety, przeczytanie wspomnianego w tekście artykułu kosztowałoby 18 dolarów, więc sobie darowałam. Udało mi się za to odszukać jego dosyć szczegółowe omówienie: http://www.genengnews.com/keywordsandto ... t/4/25445/
Wybaczcie, nie będę go tłumaczyć, bo się nie znam na tym zagadnieniu!
:wstyd:

Awatar użytkownika
Delfinkowa
Debiutant ✽
województwo: wielkopolskie

Re: Co nowego w mediach za Kanałem

Post autor: Delfinkowa » 29 gru 2011, 01:19

hmmm interesujące ale pewnie długo poczekamy na zastosowanie i efekty widoczne u ludzi:P
:::: co mnie nie zabije- to mnie wzmocni :::: podobno....

Awatar użytkownika
harfa
Debiutant ✽

Post autor: harfa » 01 sty 2012, 20:48

Ciekawe czy my z Colitis też będziemy mieli taką możliwość czy tylko dla tych z Crohnem będzie to standard, tak jak jest to teraz z biologią.

Awatar użytkownika
Missgrey
Początkujący ✽✽

Post autor: Missgrey » 02 sty 2012, 19:04

W artykle Crohn został podany jako przykład chorób o podłożu autoimmunologicznym. Colitis też się łapie w tej grupie, więc kto wie? Tak czy siak to trzeba lat żeby przeszli od szczurów do ludzi! :wink:

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: dariah4 » 02 sty 2012, 19:27

No niestety to wszystko pewnie będzie trwało latami, ale kto wie może warto czekać :roll:
Leki: Asamax 500 4x2

" [...] twoje blizny są twoją siłą."
Paul Coelho

LUIS
Debiutant ✽

Post autor: LUIS » 02 sty 2012, 21:35

Witam
Z tych wszystkich danych i nowości widać że wszystko zmierza do genetycznych rozwiązań tgz siatki genetycznej (nanotechnologia molekularna, fizyka kwantowa)
tu znalazłem instytut Weizmann Institute of Science który opracował szczepionkę a
tu link do instytutu (podobno ilościowo najwięcej chorych to Izraelczycy podobno crohn tgz. to choroba żydów")
http://www.weizmann.ac.il/Biological_Re ... /home.html

Mam taki pomysł może ktoś z przedstawicieli j elity napisał by maila do Pani Irit Sagi w celu nawiązania współpracy międzynarodowej miedzy naszym stowarzyszeniem a instytutem Weizmanna co może zaowocować uczestnictwem Polaków w programie badawczym nad tą szczepionką i ogólnie najnowszymi informacjami naukowymi od laboratorium genetycznego .
Tu jest mail do Pani doktor irit.sagi@weizmann.ac.il

(jeżeli nikt się nie zadeklaruje sam nawiąże z nią kontakt prywatnie)

[ Dodano: 04-01-2012 ]
Czy naprawdę nikt z władz j elity nie jest zainteresowany współpracą z Weizmann ???????????

Zablokowany

Wróć do „NZJ w mediach”