Ankieta dla Studentki

Tutaj prosimy o pomoc i pomagamy:
w wypełnianiu ankiet, petycji;
w pracach magisterskich, naukowych (nie zapominamy o pełnym tytule i nazwisku promotora)
oraz w tworzeniu poradników itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD
województwo: śląskie

Ankieta dla Studentki

Post autor: -Ania- » 08 kwie 2015, 16:31

Na prośbę prezesa J-elity zamieszczam ankietę i jednocześnie zachęcam do wypełniania.

Dzień dobry.
Jestem studentką piątego roku farmacji Uniwersytetu Medycznego im.Piastów
Śląskich we Wrocławiu. Wraz z koleżanką z roku piszemy prace magisterskie
na temat jakości życia pacjentów z nieswoistymi zapalnymi chorobami
jelit.Badanie ma charakter ankietowy. Zwracamy się z prośbą o umieszczenie
naszego kwestionariusza na Państwa stronie internetowej. Ankietowałyśmy już
pacjentów podczas Dnia Edukacji o Nieswoistych Zapaleniach Jelit 7.03.2015
we Wrocławiu, jednak wciąż brakuje nam wyników. W załączeniu przesyłam skan
naszej prośby wysłanej do Państwa pocztą, popartej przez promotora oraz
kierownika Katedry i Zakładu Farmakologii Klinicznej gdzie wykonujemy nasze
prace. Przesyłam także link do ankiety
http://ankieta.nieswoistezapaleniajelit.eu/
Z góry dziękujemy za pomoc.
Pozdrawiam,
Aleksandra Zachariasz
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: Ankieta dla Studentki

Post autor: obyty.z.cu » 08 kwie 2015, 17:19

muszę przyznać, że ta ankieta to wyzwanie i muszę się zastanowić co z nią.
W życiu to człowiek opowiada o tym że "wiele bym dał aby być zdrowym",ale to tylko słowa życia codziennego.
Jak to przeliczyć na lata rezygnacji z faktycznego życia ...nie wiem.
to założenia z ..komiksu.
No tak, to trochę chyba nie przystoi do mojego ...życia ,przemyśleń itd.
Trochę to sztuczne i chyba ..bez sensu.Gdybanie nic nie wnosi do badań.
No bo jak przychodzi chwila na operację to się ją robi i tyle.Nie zrobić wtedy operacji to pewnego rodzaju samowolne skazywanie się na....

Muszę przemyśleć czy warto w takim "nastroju" wypełniać tę ankietę.
Robić coś i mówić wbrew sobie, to chyba nie tak.

Chyba że są inne przesłanki do jej wypełnienia...na luzie.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

alexandramonika
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Post autor: alexandramonika » 08 kwie 2015, 17:41

Dziękuję bardzo za umieszczenie tutaj naszej ankiety! To ja jestem studentką, która zwróciła się z ogromną prośbą o jej wypełnienie. Zdaję sobie sprawę, że jest to dość nietypowy kwestionariusz. Nasze badania związane są z młodą dziedziną farmakoekonomiki, która podchodzi do spraw zdrowia w sposób bardzo teoretyczny, jednak takie badania są niezwykle ważne i mają na celu poprawę jakości życia pacjentów w oparciu o subiektywną ocenę stanów zdrowia. Zachęcam do wypełniania ankiety i dziękuję każdej osobie, która poświęci swój czas. Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 08 kwie 2015, 18:16

alexandramonika pisze:w oparciu o subiektywną ocenę stanów zdrowia.
tylko chcecie oceny w przeliczeniu na lata życia.
Tylko, że ludzie to nie istoty tylko chore,ale ludzie żyjące w określonym miejscu,środowisku, przede wszystkim w rodzinie,itd.
Subiektywnie,to osoba samotna w wielkim zaostrzeniu wypełniająca ankietę,chce umrzeć i nie mieć już bóli i do tego jeszcze zabrudzoną bieliznę, bo nie zdążyła do wc,do którego zresztą ciężko się dostać,z różnych względów.
Inna ocena będzie osoby żyjącej w remisji,zgodnie z rodzinką,kochającą i wspomagającą.
Inna będzie osoby pracującej i żyjącej na "przyzwoitej" stopie,a inna żyjącej z renciny niskiej,bo nie miała kiedy sobie lepszej wypracować.

W takim właśnie rozumieniu dla mnie takie badanie nic nie pokaże prócz pokazania jakiś liczb,za którymi nic się nie kryje,a na podstawie których, ktoś będzie formułował jakieś mądre diagnozy.

Stąd moje "wątpliwości" czy jest sens wypełniania takiej ankiety...odpowiedzialnie.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
województwo: podkarpackie

Post autor: kaskaaa1502 » 08 kwie 2015, 18:22

ja juz na wstepie mam problem z odpowiedzia. "czas diagnozy" to mam wpisac ile czasu mnie diagnozowali, czi ile lat temu postawiono diagnoze?
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

alexandramonika
Debiutant ✽

Post autor: alexandramonika » 08 kwie 2015, 18:37

" Czas od diagnozy"- proszę wpisać ilę lat temu postawiono diagnozę.

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
województwo: podkarpackie

Post autor: kaskaaa1502 » 08 kwie 2015, 18:50

wypełniłam, choć przyznam, że troche sie motałam z tymi "suwakami" :)
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

alexandramonika
Debiutant ✽

Post autor: alexandramonika » 08 kwie 2015, 19:01

obyty.z.cu pisze:
alexandramonika pisze:w oparciu o subiektywną ocenę stanów zdrowia.
tylko chcecie oceny w przeliczeniu na lata życia.
Tylko, że ludzie to nie istoty tylko chore,ale ludzie żyjące w określonym miejscu,środowisku, przede wszystkim w rodzinie,itd.
Subiektywnie,to osoba samotna w wielkim zaostrzeniu wypełniająca ankietę,chce umrzeć i nie mieć już bóli i do tego jeszcze zabrudzoną bieliznę, bo nie zdążyła do wc,do którego zresztą ciężko się dostać,z różnych względów.
Inna ocena będzie osoby żyjącej w remisji,zgodnie z rodzinką,kochającą i wspomagającą.
Inna będzie osoby pracującej i żyjącej na "przyzwoitej" stopie,a inna żyjącej z renciny niskiej,bo nie miała kiedy sobie lepszej wypracować.

W takim właśnie rozumieniu dla mnie takie badanie nic nie pokaże prócz pokazania jakiś liczb,za którymi nic się nie kryje,a na podstawie których, ktoś będzie formułował jakieś mądre diagnozy.

Stąd moje "wątpliwości" czy jest sens wypełniania takiej ankiety...odpowiedzialnie.
Rozumiem, że takie badania mogą wiązać się z wieloma wątpliwościami co do ich sensu, akurat to opiera się na subiektywnej ocenie pacjenta, jednak stany zdrowia mogą być oceniane także przez lekarzy, pielęgniarki czy rodzinę chorego. Wiem, że żadne teoretyczne rozważania nie są w stanie opisać cierpienia osoby chorej, ale też są potrzebne :)

alexandramonika
Debiutant ✽

Post autor: alexandramonika » 08 kwie 2015, 19:02

kaskaaa1502 pisze:wypełniłam, choć przyznam, że troche sie motałam z tymi "suwakami" :)
Dziękuję serdecznie :)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 08 kwie 2015, 19:31

alexandramonika pisze:jednak stany zdrowia mogą być oceniane także przez lekarzy, pielęgniarki czy rodzinę chorego.
chyba zupełnie nie czujesz ..tematu.
Spoko...to nie dla mnie.

fiona

Post autor: fiona » 08 kwie 2015, 19:57

alexandramonika pisze:Dziękuję bardzo za umieszczenie tutaj naszej ankiety! To ja jestem studentką, która zwróciła się z ogromną prośbą o jej wypełnienie. Zdaję sobie sprawę, że jest to dość nietypowy kwestionariusz. Nasze badania związane są z młodą dziedziną farmakoekonomiki, która podchodzi do spraw zdrowia w sposób bardzo teoretyczny, jednak takie badania są niezwykle ważne i mają na celu poprawę jakości życia pacjentów w oparciu o subiektywną ocenę stanów zdrowia. Zachęcam do wypełniania ankiety i dziękuję każdej osobie, która poświęci swój czas. Pozdrawiam ;)
ankieta bazuje na subiektywnej opinii pacjenta.

jakimi testami statystycznymi chcecie ją opracować?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 08 kwie 2015, 21:06

A kto to wymyślił?? Dla mnie jakiś horror. Mogę umrzeć dziś w nocy, albo nagle, we śnie. Aby ocenić ile się da za życie w komforcie trzeba mieć naprawdę sporą grupę bo to zależy i do wieku i od przebiegu choroby, skuteczności leczenia, czynników rodzinnych (małe dzieci skłaniają do życia dla nich jak najdłużej, a brak do myślenia bardziej o sobie), obecnego zadowolenia z życia w ogóle, itp.
Pomijam takie drobiazgi, że przy leczeniu biologicznym ryzyko rozwoju nowotworu nie jest zdecydowanie większe, że opisany stan WZJG to ciągłe zaostrzenie trwające od 5 lat - czyli nieskuteczne leczenie bez włączenia immunosupresji, czyli błąd w sztuce.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2015, 21:21 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Brawurka » 08 kwie 2015, 21:42

Najcięższa ankieta, ale przebrnęłam. Nie wiem jednak czy zrozumiałam dobrze z tymi suwakami.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii

Obrazek

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Lemoni » 09 kwie 2015, 20:38

To jest ankieta, która była rozdawana na Dniach Edukacji we Wrocławiu? Jeśli tak, to przyznaję, że ciekawa i ciężka ;). Ciężko rozporządzać latami życia mając ich 20-kilka. Nie jestem w stanie przyjąć perspektywy 70-paro latki, która zgodziła się skrócić życie w zamian za podwyższenie jego jakości. Łatwiej decydować "na odległość", ale może za kilkanaście-kilkadziesiąt lat wybrałabym coś kompletnie innego?
O, może powinniśmy oddawać aktualne lata? Ile lat mogłoby Cię od dzisiaj ominąć, jeśli żyłbyś do 80 w komforcie?
Poza tym mam lekki przebieg choroby, a mimo to wszystkie hipotetyczne sytuacje były mi w jakimś stopniu bliskie i w pewnym momencie już sama nie wiedziałam, co myślę :wink:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 09 kwie 2015, 20:56

Lemoni pisze: Nie jestem w stanie przyjąć perspektywy 70-paro latki, która zgodziła się skrócić życie w zamian za podwyższenie jego jakości. Łatwiej decydować "na odległość", ale może za kilkanaście-kilkadziesiąt lat wybrałabym coś kompletnie innego?
ja mam trochę lat,z tego ponad 30 z CU,ale dlatego właśnie wiem że takie przeliczenia są bez sensu.
Ile bym stracił z faktycznego życia gdybym tak zakładał ?
Może nie poznałbym wnuków,pewnie nie przeżył wiele super chwil,wiele wzruszeń..itd.
tylko po to,by przeżyć kilka lat bez wc.
JP II mówił że cierpienie uszlachetnia ...
Bez sensu..nawet naukowe założenie takie to ...chore.

Trochę mi to przypomina sceny z filmów o japońskiej mafii- daruję Ci życie,ale musisz pokazać swoją podległość-czyli obetnij sobie palec to będziesz żyć.
Albo jak u znachora...nie wolno brać leków a jeść i pić tylko wywary ze słomy.
Po prostu założenia są chore.
A ankieta do wypełnienia to jak gra w kompie...ilu trzeba zabić w jakim czasie żeby przeżyć.

sorki...

Zablokowany

Wróć do „Petycje, ankiety, prace naukowe”