Pomoc przy wypełnieniu ankiety - wszystkie osoby z NZJ

Tutaj prosimy o pomoc i pomagamy:
w wypełnianiu ankiet, petycji;
w pracach magisterskich, naukowych (nie zapominamy o pełnym tytule i nazwisku promotora)
oraz w tworzeniu poradników itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
ittersbitters
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Pomoc przy wypełnieniu ankiety - wszystkie osoby z NZJ

Post autor: ittersbitters » 02 kwie 2015, 19:18

Szanowne Panie i Panowie,

jestem studentką studiów magisterskich specjalności Usługi Żywieniowe i Dietetyka na Akademii Morskiej w Gdyni. Aktualnie jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej na temat oceny wiedzy pacjentów w wybranych chorobach układu pokarmowego, takich jak WZJG, CD oraz celiakia.

Sama choruję na Crohn'a, także wiem z czym musicie się zmagać.

Stąd moja prośba, bardzo proszę wszystkie osoby zmagające się z chorobami układu pokarmowego o wypełnienie mojej ankiety, dane które zbiorę dzięki wypełnionym przez Was ankietom pomogą mi w napisaniu pracy magisterskiej, kwestionariusz jest anonimowy.
Będę wdzięczna każdej osobie, która zdecyduje się na wypełnienie ankiety.

Z góry dziękuję wszystkim CUDakom :*

Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1RLUhrw ... =send_form

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
województwo: podkarpackie

Re: Pomoc przy wypełnieniu ankiety - wszystkie osoby z NZJ

Post autor: kaskaaa1502 » 02 kwie 2015, 19:31

wypełnione ;)
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 02 kwie 2015, 19:48

Dieta w nieswoistych chorobach zapalnych jelit NIE powinna być:

Posiłki przyjmowane częściej, lecz mniejsze objętościowo
Bogata w błonnik i produkty mleczne
Lekkostrawna bez pokarmów wzdymających oraz pikantnych
Nie wiem
A tu powinno się zaznaczyć ?? Nieprawdą jest bowiem aby dieta bogata w błonnik i produkty mleczne była niewskazana - chyba, że na morzu
5. Jakich produktów należy unikać w trakcie remisji nieswoistych chorób zapalnych jelit? (MOŻNA ZAZNACZYĆ WIĘCEJ NIŻ 1 ODPOWIEDŹ)
Roślin wzdymających takich jak suche nasiona roślin strączkowych, warzywa kapustne
Produkty zawierające laktozę
Chude mięso, ryby
Potrawy gotowane
Czyli można zaznaczyć 4, a jak ktoś nie ma wzdęć to może jeść wszystko. Chyba, że remisja pomyliła się zaostrzeniem.
7. Jakie badania zostają przeprowadzone w przypadku podejrzenia nieswoistych zapalnych chorób jelit? (MOŻNA ZAZNACZYĆ WIĘCEJ NIŻ 1 ODPOWIEDŹ)
Zostają?? Zostały, czy powinny zostać?? To są trzy rożne pytania. To w ankiecie bez sensu
Charakterystyczne objawy dla typowej celiakii to:
Wysypka, padaczka, leukopenia
Niedokrwistość, depresja, bóle głowy
Katar, zaburzenia wzroku, bóle kości
Bóle brzucha, biegunka, utrata masy ciała
W tym przypadku 2 odpowiedzi są prawidłowe, a 2 zaznaczyć nie można. I tak dalej i tak dalej. Może lepiej skupić się na usługach żywieniowych (cokolwiek to oznacza) niz na dietetyce.
Przepraszam za złośliwość, bo to nie do magistrantki, ale do promotora.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ittersbitters
Debiutant ✽

Post autor: ittersbitters » 02 kwie 2015, 20:00

Mamcia pisze:
Dieta w nieswoistych chorobach zapalnych jelit NIE powinna być:

Posiłki przyjmowane częściej, lecz mniejsze objętościowo
Bogata w błonnik i produkty mleczne
Lekkostrawna bez pokarmów wzdymających oraz pikantnych
Nie wiem
A tu powinno się zaznaczyć ?? Nieprawdą jest bowiem aby dieta bogata w błonnik i produkty mleczne była niewskazana - chyba, że na morzu
5. Jakich produktów należy unikać w trakcie remisji nieswoistych chorób zapalnych jelit? (MOŻNA ZAZNACZYĆ WIĘCEJ NIŻ 1 ODPOWIEDŹ)
Roślin wzdymających takich jak suche nasiona roślin strączkowych, warzywa kapustne
Produkty zawierające laktozę
Chude mięso, ryby
Potrawy gotowane
Czyli można zaznaczyć 4, a jak ktoś nie ma wzdęć to może jeść wszystko. Chyba, że remisja pomyliła się zaostrzeniem.
7. Jakie badania zostają przeprowadzone w przypadku podejrzenia nieswoistych zapalnych chorób jelit? (MOŻNA ZAZNACZYĆ WIĘCEJ NIŻ 1 ODPOWIEDŹ)
Zostają?? Zostały, czy powinny zostać?? To są trzy rożne pytania. To w ankiecie bez sensu
Charakterystyczne objawy dla typowej celiakii to:
Wysypka, padaczka, leukopenia
Niedokrwistość, depresja, bóle głowy
Katar, zaburzenia wzroku, bóle kości
Bóle brzucha, biegunka, utrata masy ciała
W tym przypadku 2 odpowiedzi są prawidłowe, a 2 zaznaczyć nie można. I tak dalej i tak dalej. Może lepiej skupić się na usługach żywieniowych (cokolwiek to oznacza) niz na dietetyce.
Przepraszam za złośliwość, bo to nie do magistrantki, ale do promotora.

Słuszne uwagi, za które bardzo dziękuję, poszczególne pytania zostały zmienione, jednak pytanie "Dieta w nieswoistych chorobach zapalnych jelit NIE powinna być:" i odpowiedź bogata w błonnik i produkty mleczne - w tej odpowiedzi chodziło o dużą podaż błonnika oraz produktów mlecznych zawierających laktozę. Skonsultuję to z promotorem :)

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono

Post autor: Maatylda » 02 kwie 2015, 20:38

poszło!
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Brawurka » 02 kwie 2015, 20:42

ittersbitters pisze: i odpowiedź bogata w błonnik i produkty mleczne - w tej odpowiedzi chodziło o dużą podaż błonnika oraz produktów mlecznych zawierających laktozę. Skonsultuję to z promotorem
NKoniecznie, gdyz ja zawsze mgłam jeść/pić przetwory mleczne :)
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii

Obrazek

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃

Post autor: Brawurka » 02 kwie 2015, 20:47

Lipa, niema odpowiedzi nie wiem, a nie każdy chory zna sie na glutenie, bo nie każdy chory takiej diety przestrzega.
Sorry, ale zaprzestałam wypełniania, za dużo błędów.

Obrazek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 02 kwie 2015, 20:57

Brawurka pisze: ittersbitters napisał/a:
i odpowiedź bogata w błonnik i produkty mleczne - w tej odpowiedzi chodziło o dużą podaż błonnika oraz produktów mlecznych zawierających laktozę. Skonsultuję to z promotorem

NKoniecznie, gdyz ja zawsze mgłam jeść/pić przetwory mleczne
i ja także.
Dodałbym że podobnie z błonnikiem,nieporozumieniem jest jednakowe traktowanie błonnika rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego.
W sumie czytając tę ankietę,to powiedziałbym,że składa się ona z powielanych "haseł" dietetyków,które niestety nie oddają prawdy,to tylko wrzucenie do jednego worka stereotypów.
Opowieści o szkodliwości produktów bez wnikania jak się je przyrządza.
Fasola w ziarnach może być wzdymająca,ale odpowiednio przygotowana to już nie,a to produkt o wysokiej zawartości białka tak bardzo nam potrzebnego.
W innych pytaniach podobnie...

Wydaje się,że ...chyba czas na zmiany w przewodnikach dietetyków,zostali na etapie niedoinformowania i nie chcą zmian.Ich problem,szkoda tylko że to chorzy nie dostaną odpowiedniej dla nich diety.
Pozostaje samo-edukacja,tak chorego jak i dietetyków.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
ittersbitters
Debiutant ✽

Post autor: ittersbitters » 02 kwie 2015, 22:13

Brawurka pisze:Lipa, niema odpowiedzi nie wiem, a nie każdy chory zna sie na glutenie, bo nie każdy chory takiej diety przestrzega.
Z tym glutenem, nie musisz znać prawidłowych odpowiedzi, to chodzi po prostu o wiedzę.

Skontaktuję się z promotorem, być może niektóre pytania są nieprawidłowo skonstruowane, w miarę możliwości, proszę o wypełnianie ankiety, od razu po konsultacji, delikatnie zmodyfikuję pytania.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 02 kwie 2015, 22:50

ittersbitters pisze:być może niektóre pytania są nieprawidłowo skonstruowane, w miarę możliwości,
wiesz po ponad 30 lat dużo wiem o chorobie,ale ta ankieta jest...nie wiadomo co.
Bez sensu pytania,opracowane przez "znawcę teoretyka.
Pacjent -chory- to nie naukowiec.
ittersbitters pisze:Z tym glutenem, nie musisz znać prawidłowych odpowiedzi, to chodzi po prostu o wiedzę.
no właśnie...kogo wiedzę ?
Gluten ,czyli na topie opowieści o tym,że gluten to samo zło.
Po co mi albo Tobie wiedza czy wiem i co o glutenie.On mi nie szkodzi,więc co ma dać odpowiedź na te pytania ?
Jak u dzieci,wiem ale nie powiem.

Ty chcesz się czegoś dowiedzieć o chorych,czy masz już gotowe odpowiedzi.
W filmie "Rejs" była na to odpowiedź = pytania są tendencyjne.
Wypełnienie tej ankiety nic nie mówi o chorym,tylko o układającym ją.

Jeśli produkty mi nie szkodzą,a wiem że innym tak,to mam odpowiedzieć zgodnie z wiedzą teoretyków czy swojego doświadczenia chorego ?
W tym właśnie jest problem tej ankiety.
ittersbitters pisze:pisania pracy magisterskiej na temat oceny wiedzy pacjentów w wybranych chorobach układu pokarmowego, takich jak WZJG, CD oraz celiakia.
wychodzi więc na to,że pytania są teoretyczne,sprawdzasz wiedzę teoretyczną,praca będzie oparta na znajomości teorii a nie doświadczenia chorych.
Bez sens że tak powiem.
No chyba że ja tego nie rozumiem..po co pytać chorych,jak odpowiedzieć może każdy.
Ale spoko..rozumiem,badania i praca magisterska rządzą się swoimi prawami,a raczej promotora.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
ittersbitters
Debiutant ✽

Post autor: ittersbitters » 02 kwie 2015, 23:24

obyty.z.cu pisze: Jeśli produkty mi nie szkodzą,a wiem że innym tak,to mam odpowiedzieć zgodnie z wiedzą teoretyków czy swojego doświadczenia chorego ?
W tym właśnie jest problem tej ankiety.[/b]
ittersbitters pisze:pisania pracy magisterskiej na temat oceny wiedzy pacjentów w wybranych chorobach układu pokarmowego, takich jak WZJG, CD oraz celiakia.
wychodzi więc na to,że pytania są teoretyczne,sprawdzasz wiedzę teoretyczną,praca będzie oparta na znajomości teorii a nie doświadczenia chorych.
Bez sens że tak powiem.
No chyba że ja tego nie rozumiem..po co pytać chorych,jak odpowiedzieć może każdy.
Ale spoko..rozumiem,badania i praca magisterska rządzą się swoimi prawami,a raczej promotora.
Ok, już rozumiem wasze zastrzeżenia, i czytając je zaczynam rozumieć, co z tą ankietą jest nie tak. Zaczęłam tworzyć nową, która ma na celu ocenę zachowań żywieniowych pacjentów. Teorię już mam napisaną, a właśnie zależało mi na zebraniu indywidualnych odpowiedzi każdej osoby chorej.
Dziękuję Wam za krytykę i podpowiedzi, jest to dla mnie bardzo cenne

Dziękuję :)

Awatar użytkownika
ittersbitters
Debiutant ✽

Post autor: ittersbitters » 02 kwie 2015, 23:24

W takim wypadku niedługo pojawi się nowa ankieta, tej na razie nie blokuję, żeby promotor miał do niej wgląd

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃

Post autor: Brawurka » 03 kwie 2015, 01:10

ittersbitters pisze:
Brawurka pisze:Lipa, niema odpowiedzi nie wiem, a nie każdy chory zna sie na glutenie, bo nie każdy chory takiej diety przestrzega.
Z tym glutenem, nie musisz znać prawidłowych odpowiedzi, to chodzi po prostu o wiedzę.

Skontaktuję się z promotorem, być może niektóre pytania są nieprawidłowo skonstruowane, w miarę możliwości, proszę o wypełnianie ankiety, od razu po konsultacji, delikatnie zmodyfikuję pytania.
Pytania ustal z chorym a nie z promotorem, a z nim zatwierdzaj, bo na razie to ja mało związku widzę w tej ankiecie. Powinny być pytania PODSTAWOWE związane z tą chorobą,a nie takie pierdu pierdu, żadnych konkretów i w dodatku nieprawdziwe odpowiedzi - nie do końca prawdziwe, bo akurat pytania o dietę będą nietrafione, gdyż każdy chory reaguje na coś innego, niektórzy na nic i jedzą ja jedli.

Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 03 kwie 2015, 20:49

Po przeczytaniu Waszych komentarzy okazało się, że wiedza chorych jest głębsza niż wiedza tych, którzy chcą to sprawdzić.
I tym optymistycznym akcentem życzę wszystkim CUDakom, aby na stołach zawitały smakołyki takie jakie im nie szkodą, a w sercach spokój i radość.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „Petycje, ankiety, prace naukowe”