Ankieta dla CUDaków

Tutaj prosimy o pomoc i pomagamy:
w wypełnianiu ankiet, petycji;
w pracach magisterskich, naukowych (nie zapominamy o pełnym tytule i nazwisku promotora)
oraz w tworzeniu poradników itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
madunka
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Ankieta dla CUDaków

Post autor: madunka » 25 mar 2015, 19:32

Szanowne CUDaki!
Od sierpnia zeszłego roku mam zdiagnozowane WZJG i od tamtego czasu "oswajam się" z chorobą oraz zgłębiam związaną z nią tematykę. Choroba przewróciła moje życie do góry nogami i myślę, że nie jestem odosobnionym przypadkiem. W związku z tym moją pracę magisterską postanowiłam napisać na temat wpływu WZJG na życie osób chorych.
Kieruję do Was OGROMNĄ prośbę o wypełnienie mojej ankiety.

Ankieta: https://docs.google.com/forms/d/1xoQFzS ... 4/viewform

Gorąco na Was liczę i pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 26 mar 2015, 00:05 przez madunka, łącznie zmieniany 2 razy.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Re: Ankieta dla CUDaków

Post autor: Mamcia » 25 mar 2015, 20:03

Jak zwykle z błędami, ale na poerwszy rzut oka niewielkimi. Czytanie ankiety w stopniu nieznacznym zakłóciło mój wieczorny relaks. I pytanka, czy każdy musi mieć wykształcenie ciemniej średnie. W metryczne chyba brak też pytania o status zawidowy, ale może przeoczyłam. Barak pytanie o to czy obecnie osoba jest w zaostrzeniu, remisji, stanie pośrednim.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: podkarpackie

Post autor: kaskaaa1502 » 25 mar 2015, 20:18

chociaż nie dotyczy mnie ta ankieta to ją prześledzilam z czystej ciekawosci i mam podobne spostrzeżenia jak Mamcia, szczególnie jesli chodzi o
Mamcia pisze:Barak pytanie o to czy obecnie osoba jest w zaostrzeniu, remisji, stanie pośrednim.
wydaje mi sie, że to bardzo ważne pytanie
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 25 mar 2015, 21:14

madunka, oznaczyłaś konieczność odpowiedzi na pytania,czyli osoby ze stomią nie mogą odpowiedzieć na pytanie 1 i 2,zresztą i dalej jest różnie.

Wniosek: nie interesują Ciebie w badaniu osoby po resekcji jelita.
Teoretycznie można by powiedzieć że nie ma jelita grubego to nie ma WZJG,tyle że mam kikut odbytnicy,więc i w dalszym ciągu CU.

Czyli badanie-ankieta nie obejmuje wszystkich chorych i jest "stronniczo" ograniczona,czyli wynik nie może dać prawidłowej odpowiedzi.
Swoją drogą,pytania nie odpowiadają ,albo inaczej - nie uwzględniają ostrych stanów choroby w długoletnim okresie,liczonej w latach.Trochę naiwnie można odnieść wrażenie że WZJG to epizody choroby,incydenty,stany zaostrzeń chwilowych.
Jest też temat wyboru - nauka czy praca..a wielu z nas jest na rencie ,czyli jak odpowiedzieć ?
Jednym słowem - naiwna ankieta osoby nie zdającej sobie sprawy czym jest WZJG.

sorki...ale takie moje zdanie.
Chętnie ją wypełnię,jeśli mi powiesz jak liczyć ilość stolcy do stomii ,no i co odpowiedzieć w pytaniach ,jeśli jestem na rencie i nie uczę się i nie pracuję.

Pewnie gdyby nie było wymogu odpowiedzi na wszystkie pytania byłoby to możliwe,albo inaczej sformułowane,albo...albo .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

madunka
Debiutant ✽

Post autor: madunka » 25 mar 2015, 21:53

Dziękuję bardzo za uwagi, prześledzę ankietę i postaram się wyszukać i poprawić błędy o których mowa. Co do faktu że pewnych pytań w ankiecie brak - ostateczna forma ankiety zależy od mojego promotora, z którym konsultowałam wszystkie pytania. Nie mogę sobie pozwolić na tzw samowolkę. Ale postaram się w miarę możliwości jeszcze ankietę uszczegółowić. Jeszcze raz bardzo dziękuję za odzew:-)
Ostatnio zmieniony 26 mar 2015, 00:13 przez madunka, łącznie zmieniany 1 raz.

madunka
Debiutant ✽

Post autor: madunka » 26 mar 2015, 00:13

obyty.z.cu pisze:madunka,
Swoją drogą,pytania nie odpowiadają ,albo inaczej - nie uwzględniają ostrych stanów choroby w długoletnim okresie,liczonej w latach.Trochę naiwnie można odnieść wrażenie że WZJG to epizody choroby,incydenty,stany zaostrzeń chwilowych.
Jest też temat wyboru - nauka czy praca..a wielu z nas jest na rencie ,czyli jak odpowiedzieć ?
Jednym słowem - naiwna ankieta osoby nie zdającej sobie sprawy czym jest WZJG.

Jeśli mogłabym prosić o doprecyzowanie jakich pytań/odpowiedzi brakuje według Ciebie mówiąc o ostrych stanach choroby w długoletnim leczeniu?
Tak jak pisałam, choruje na wzjg od niecałego roku, w związku z czym ankietę formułowałam na podstawie mojego niezbyt bogatego doświadczenia + na podstawie informacji które znalazłam w literaturze. Dlatego proszę o wyrozumiałość i jednocześnie proszę o pomoc w postaci wskazówek.

Dokonałam zmian w ankiecie, uzupełniłam dane w metryce, rozszerzyłam także pytania tak, aby objęły one osoby z wyłonioną stomią.

Co do tematu rencistów to jak najbardziej brałam te osoby pod uwagę. Sama jestem na rencie, choć jednocześnie próbuję skończyć studia. Rozszerzyłam jednak jeszcze pytanie nr 24 oraz dodałam pytanie o status.

https://docs.google.com/forms/d/1xoQFzS ... 4/viewform

Czekam na odpowiedź oraz ewentualne dalsze sugestie :)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 26 mar 2015, 01:22

a teraz już ciekawiej,choć...no cóż.
W sumie to chyba brak tam jeszcze pytań właśnie o "znajomość" swojej choroby,wyedukowanie,no bo żeby odpowiadać trzeba wiedzieć co jest związane z WZJG,a co z innymi chorobami.
Po Tobie widać właśnie jak to ważne,...
no i kwestia leczenia i dostępu do niego- to pominięto całkowicie.,a temat
madunka pisze:wpływu WZJG na życie osób chorych.
to właśnie dla chorego najważniejszy.Jaki dostęp do lekarzy,szpitali,badań,.. itd....
Ale ogólnie jest już w miarę ok.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Zablokowany

Wróć do „Petycje, ankiety, prace naukowe”