Badanie zależności pomiędzy sposobem odżywiania a NZJ

Tutaj prosimy o pomoc i pomagamy:
w wypełnianiu ankiet, petycji;
w pracach magisterskich, naukowych (nie zapominamy o pełnym tytule i nazwisku promotora)
oraz w tworzeniu poradników itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Piciu
Znawca ❃❃
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: Badanie zależności pomiędzy sposobem odżywiania a NZJ

Post autor: Piciu » 20 gru 2013, 08:27

Wypełniłem i wysłałem ankietę.
Aczkolwiek mam parę sugestii , lecz nie wiem ,czy masz jakiś wpływ na zmianę formularza.
Np. chociażby kawa ziarnista ,powinna być rozróżniona, na kawę z ziaren z Arabiki i Robusty. Dlaczego ? Otóż po kawie z ziaren Robusty ( ma więcej kofeiny lecz wstrętny smak) oprócz tego że są bóle głowy, dyskomfort na żołądku i podczas zaostrzenia goni do kibelka, to tego nie doświadczę po kawie z ziaren Arabiki. A kawa z porządnych ziaren potrafi pobudzić do życia ;)
Alkohole wysokoprocentowe również powinny być podzielone. Wina (białe ,czerwone wytrawne, półwytrawne słodkie ) Likiery , Nalewki itp. Dobra wódka na przykład mi nie szkodzi , a słodkie wino to masakra. I coś by się jeszcze znalazło do zmian :wink:

Awatar użytkownika
Asiulka1989
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Asiulka1989 » 20 gru 2013, 08:54

Torvik pisze:Niektórych produktów nie próbowałem w zaostrzeniu, więc są tylko opisane efekty z remisji.

No i niektóre pytania są dziwne - czemu miałbym zagęszczać sos równocześnie śmietaną i mąką? Zagęszczam tylko jednym tym produktem :)
WrednaTubisia ma rację;) poza tym śmietana służy do zabielenia, a mąka do zagęszczenia:)

Awatar użytkownika
Asiulka1989
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Asiulka1989 » 20 gru 2013, 08:58

Piciu pisze:Wypełniłem i wysłałem ankietę.
Aczkolwiek mam parę sugestii , lecz nie wiem ,czy masz jakiś wpływ na zmianę formularza.
Np. chociażby kawa ziarnista ,powinna być rozróżniona, na kawę z ziaren z Arabiki i Robusty. Dlaczego ? Otóż po kawie z ziaren Robusty ( ma więcej kofeiny lecz wstrętny smak) oprócz tego że są bóle głowy, dyskomfort na żołądku i podczas zaostrzenia goni do kibelka, to tego nie doświadczę po kawie z ziaren Arabiki. A kawa z porządnych ziaren potrafi pobudzić do życia ;)
Alkohole wysokoprocentowe również powinny być podzielone. Wina (białe ,czerwone wytrawne, półwytrawne słodkie ) Likiery , Nalewki itp. Dobra wódka na przykład mi nie szkodzi , a słodkie wino to masakra. I coś by się jeszcze znalazło do zmian :wink:
Piciu, w ankiecie nie ma nic o kawie ziarnistej;) Jest kawa w ogólnym ujęciu. Niestety już nic nie mogę zmienić, bo musiałabym wywalić wszystkie zebrane do tej pory ankiety. Poza tym miałam ograniczoną ilość produktów, a wymieniając gatunki kaw, musiałabym zrobić to samo z pozostałymi produktami, a to już w ogóle byłoby hard corem;P

Tak czy inaczej dziękuję za sugestię, będę to mieć na uwadze następnym razem:)

Piciu
Znawca ❃❃

Post autor: Piciu » 20 gru 2013, 09:48

Asiulka1989 pisze:ankiecie nie ma nic o kawie ziarnistej
zgadza się ,dlatego zaproponowałem aby dokonać podziału kawy , na ziarnistą Arabikę , Robustę i rozpuszczalną dodatkowo :roll:
Asiulka1989 pisze:Niestety już nic nie mogę zmienić, bo musiałabym wywalić wszystkie zebrane do tej pory ankiety.
okey rozumiem i nie było moim zamiarem się niczego czepiać , to była tylko sugestia i nic innego , aczkolwiek herbatę masz podzieloną , wymienione osobno poszczególne owoce , przetwory mleczne itd :)
Poza tym ciesze się że są robione takie ankiety i prace , gdyż ukazuje to głębsze spektrum , kto co może jeść, toleruje itd...
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Asiulka1989
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Asiulka1989 » 20 gru 2013, 17:23

Piciu, musiałam Cię źle zrozumieć, zwracam honor;) Pewnie, że dobrze, na mgr wymyślę coś lepszego :twisted:
Twórcze myślenie to przełamywanie utartych schematów, by spojrzeć na sprawy z różnych punktów widzenia. Dr Edward de Bono

Awatar użytkownika
Asiulka1989
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Asiulka1989 » 20 gru 2013, 19:34

Kochani! Właśnie dobiliśmy do setki!!! ;) Dziękuję Wam:) Wszystkich tych, którzy jeszcze ankiety nie wypełnili bardzo proszę o wypełnienie:) Teraz walczymy o 200;P
Twórcze myślenie to przełamywanie utartych schematów, by spojrzeć na sprawy z różnych punktów widzenia. Dr Edward de Bono

Awatar użytkownika
kaczor
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kaczor » 21 gru 2013, 22:38

Hejka , chciałem Ciebie zobaczyć na Fb ale już zablokowałaś zdjęcia , ale za to wypełniłem kwestionariusz tam gdzie nie spożywam nic nie zaznaczyłem .
I tak jedna uwaga do alkoholi wysoko procentowe chyba zaczynają się od 30 a wino ma gdzieś koło 8-12 ?? I takie mocne mi wo gulę nie szkodzą a wino niestety tak więc nie wiem jak powinien to rozwiązać ??
Pentasa 3x1
Azathioprne 3x1,
encorton sześliwy bo bez niego :)
i jakieś tam witaminki :P

Od 30.09.2013 na Humirce(adalimumab)
Od 17.06.2016 druga kuracja na humirce
179cm,93kg,

2008 Rozpoznanie pierwsza wizyta w szpitalu.
2013 Chyba dojrzałem do zaakceptowania Choroby i podejścia poważnie do tego tematu

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy

Post autor: sofijka » 21 gru 2013, 23:32

Asiu zgodnie z Twoją prośbą chciałabym wypełnić ankietę, z zaznaczeniem że jestem w trakcie diagnozy, ale mam pewien problem - bo jest opcja do wypełnienia - reakcja na pewnie produkt przy remisji i zaostrzeniu. Tak do końca nie jestem pewna jak to u mnie było lub jest w kwestii remisja/ zaostrzenie. Podejrzewam, że osoby zdiagnozowane potrafią to rozdzielić, a ja nie do końca. Więc nie wiem - czy na przykład zaznaczać tylko opcję- remisja?
Nie wiem, może moje pytanie jest głupie, ale proszę zasugeruj mi coś, bo nie wiem jak wypełnić.

Awatar użytkownika
Robertos
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: Robertos » 24 gru 2013, 16:49

a czy Twoja praca ma coś wspólnego z realizowaną przez UP projektem bioaktywnej żywności?
Coś się kończy, coś się zaczyna...
--------------------------------------------
Operacja 17.XII.2013:
usunięcie przetoki jelitowo-pępkowej oraz jelita grubego od zastawki aż po zagięcie wątrobowe...

Leki
pentasa 2x2, azatiopryna 1,5 , pantopraz, tardyferon fol, wit. pp, multilac

Awatar użytkownika
Asiulka1989
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Asiulka1989 » 14 sty 2014, 19:16

Robertos pisze:a czy Twoja praca ma coś wspólnego z realizowaną przez UP projektem bioaktywnej żywności?
Nie, ale profesor Jeszka jest moim promotorem...

Awatar użytkownika
Asiulka1989
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Asiulka1989 » 14 sty 2014, 19:17

sofijka pisze:Asiu zgodnie z Twoją prośbą chciałabym wypełnić ankietę, z zaznaczeniem że jestem w trakcie diagnozy, ale mam pewien problem - bo jest opcja do wypełnienia - reakcja na pewnie produkt przy remisji i zaostrzeniu. Tak do końca nie jestem pewna jak to u mnie było lub jest w kwestii remisja/ zaostrzenie. Podejrzewam, że osoby zdiagnozowane potrafią to rozdzielić, a ja nie do końca. Więc nie wiem - czy na przykład zaznaczać tylko opcję- remisja?
Nie wiem, może moje pytanie jest głupie, ale proszę zasugeruj mi coś, bo nie wiem jak wypełnić.
Sofijko- zaznacz proszę tylko zaostrzenie, a w polu choroby wpisz w trakcie rozpoznania. Dziękuję:)

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy

Post autor: sofijka » 14 sty 2014, 22:04

Asiu, wypełniłam zgodnie z Twoją sugestią :smile:

Awatar użytkownika
Mala_Mi
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Mala_Mi » 14 sty 2014, 23:33

Wypełnione :) Może uda się dobić do 200 :)
Nie wiem czemu wcześniej nie widziałam tej ankiety :roll:
29 września 2012r. - pierwszy objaw
24 października 2012r. - diagnoza CU
30 listopada 2012r. - resekcja jelita grubego, wyłonienie ileostomii
17 grudnia 2012r. - reoperacja z powodu ropnia w miednicy mniejszej, usuwanie zrostów
29 kwietnia 2013r. - operacja z powodu niedrożności jelita cienkiego spowodowana licznymi zrostami

Co dalej nie wiem, ale mam dość :(

W przyszłości planowane wytworzenie j-poucha.

Awatar użytkownika
Asiulka1989
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Asiulka1989 » 20 sty 2014, 21:10

Kochani! Mam przedłużony termin zbierania ankiet do marca:) Także jeszcze raz bardzo proszę osoby, które nie wypełniły o wypełnienie:) Im więcej odpowiedzi, tym lepszy obraz sytuacji, więc zapraszam do wypełniania:)

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: ulka1986 » 23 sty 2014, 09:13

Wysłane mam nadzieję że pomoże
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Zablokowany

Wróć do „Petycje, ankiety, prace naukowe”