Praca magisterska o zaburzeniach poznawczych w NZJ!

Tutaj prosimy o pomoc i pomagamy:
w wypełnianiu ankiet, petycji;
w pracach magisterskich, naukowych (nie zapominamy o pełnym tytule i nazwisku promotora)
oraz w tworzeniu poradników itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
NeuroMgr
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: pomorskie
Kontakt:

Praca magisterska o zaburzeniach poznawczych w NZJ!

Post autor: NeuroMgr » 20 paź 2013, 12:39

Witam wszystkich! :)
Mam na imię Kasia i jestem studentką neurobiopsychologii na Uniwersytecie Gdańskim. Rozpoczynam pisanie pracy magisterskiej właśnie o Was, o osobach cierpiących na CD. Dokładnie najbardziej interesują mnie problemy z szeroko pojętą pamięcią. Jestem w trakcie zbierania materiałów, pomysłów i formułowania hipotez, także zwracam się do Was z ogromną prośbą.
Jeżeli odczuwacie problemy z pamięcią lub dokuczają Wam problemy z uwagą, myśleniem lub organizowaniem własnej aktywności umysłowej, piszcie albo pod tematem, albo na moje gg, albo mail.
Każdy Wasz problem natury powyższej jest dla mnie ważny, gdyż celem mojej pracy jest nie tylko badanie, ale także skonstruowanie (w pracy mgr lub późniejszej) programu wspomagającego funkcjonowanie pamięci, uwagi itp. dla Was. Dla lepszego radzenia sobie :)
Jeżeli macie inny problem i potrzebę porozmawiania, to zapraszam do pisania. Zawsze postaram się pomóc :)
PS. Od nowego roku będę rozpoczynała badania, także wszelkie chętne do wzięcia udziału osoby z okolic Trójmiasta (ale także innych miast) bardzo proszę o kontakt mailowy :)
Ostatnio zmieniony 22 paź 2013, 14:38 przez NeuroMgr, łącznie zmieniany 1 raz.
Osoby chętne do udziału w badaniach lub po prostu rozmowie o życiu z CD proszę o kontakt!

Awatar użytkownika
NeuroMgr
Debiutant ✽
Kontakt:

Re: Praca magisterska o zaburzeniach poznawczych w NZJ!

Post autor: NeuroMgr » 20 paź 2013, 12:49

A co oznacza "łamana diagnoza"? :)
Powiem tak - jeżeli chodzi o badania to jeszcze się wszystko okaże. Może nawet być tak, że w trakcie pisania mgr będę jeździła też do innych miast aby Was badać, na razie jestem na samym początku i najbardziej mnie interesują Wasze problemy z pamięcią :)
Zbieram pomysły, chcę napisać na prawdę dobrą i ciekawą pracę :)
Osoby chętne do udziału w badaniach lub po prostu rozmowie o życiu z CD proszę o kontakt!

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 20 paź 2013, 12:51

_Ray_ pisze: ogladalismy jakis film , ja go kompletnie noe pamietam, potem pokazuje mi urywki, ja dalej nic.... az sie przestraszylam.

jesli sie nadaje to chetnie pomoge- problemy z pamiecia dotycza spraw blachych typu wlasnie film. do tgo od zawsze nie mam pamieci do twarzy.na naprawde duuuza skale :-D
_Ray_, dzięki! Nie muszę opisywać swoich problemów! :lol:
Ja czasem mam problem z odtworzeniem co działo się poprzedniego dnia, albo (moje Dziewczyny z Wrocławia mogą potwierdzić), że czasem zdarzało mi się coś im powiedzieć, coś przekładamy, coś zmieniamy, a ja po czasie oczy na nie "że ja coś takiego mówiłam?" :wow:

O takie pierdy generalnie chodzi... Ale właśnie one najbardziej wkurzają :neutral:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
NeuroMgr
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: NeuroMgr » 20 paź 2013, 13:04

Właśnie to! Będę codziennie monitorować forum (które jest na prawdę cennym źródłem informacji...bo kto lepiej wie jakie są Wasze problemy niż Wy sami ;)) i zbierać to co napiszecie do mnie różnymi kanałami. Mail, PW, gg...
Będę na spotkaniu w Gdyni 16 listopada :)

Awatar użytkownika
NeuroMgr
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: NeuroMgr » 20 paź 2013, 15:16

Powiem tak: wszystko co dotyczy pamięci ogółem, przynajmniej na ten moment zbierania danych i tworzenia hipotez (bo może wyjść w badaniach, że tylko konkretny typ jest zaburzony, podejrzewam że najbardziej pamieć świeża). Do tego prawdopodobnie dojdzie badanie uwagi ( czy problemy z pamięcią przypadkiem nie wynikają z problemów z np. koncentracją, przerzutnością uwagi, tak może też być że się nie pamięta, bo po prostu uwaga była rozproszona).
Jeżeli chodzi o pamieć świeżą to dotyczy od kilku sekund do kilku minut.
Pamięć długotrwała (widzę, że czasem też z nią są problemy ze względu na to, że może informacja z pamięci krótkotrwałej nie została zakodowana w pamięci długotrwałej) czyli czas dłuższy od minut. Do godzin, dni. Także prawdopodobnie będę badała różne magazyny pamięciowe, wtedy każda informacja się przyda :)
I co ważne - każdy czasem miewa sytuacje jak Wasze, tylko ze zdarzają się one stosunkowo rzadko. Jeżeli te problemy Was dotykają często i są uciążliwe to są to informacje niezwykle cenne.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 20 paź 2013, 15:53

Osoby chętne do udziału w badaniach lub po prostu rozmowie o życiu z CD
ciekawi mnie skąd taki temat......i dlaczego tylko CD ?
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 20 paź 2013, 19:10

mnie najbardziej u mnie wkurza jak idę po coś do pokoju i już w pół drogi zapominam pc co idę
a jeszcze bardziej jak coś opowiadam i urywa mi się wątek i nie wiem co chciałam powiedzieć - to jest masakra
zdarza mi się również (czego wcześniej nie było) zapominać gdzie coś położyłam
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
NeuroMgr
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: NeuroMgr » 20 paź 2013, 22:16

obyty.z.cu pisze:
Osoby chętne do udziału w badaniach lub po prostu rozmowie o życiu z CD
ciekawi mnie skąd taki temat......i dlaczego tylko CD ?
Powiem tak - do tej pracy zainspirowało mnie seminarium kursowe z poprzedniego semestru, gdzie miałam styczność z osobami cierpiącymi na CD i faktycznie pomyślałam, że watro zbadać to interesujące zjawisko. Wiele jest badań nad Waszą jakością życia, zaburzeniami nastroju, ale o pamięci już nie za bardzo.
I tylko CD, przynajmniej na ten moment, ponieważ w pisaniu pracy lepiej się skoncentrować na jednej chorobie niż na całej ich grupie NZJ. To byłby dodatkowe zmienne a obraz badań byłby przez to zbyt rozmyty a wnioski z niej wyciągnięte zbyt rozległe. Sama choroba jest jedną ze zmiennych...za nią idzie stosowana farmakoterapia, czy jest się w okresie zaostrzenia czy remisji, płeć, wykształcenie, wiek, wykonywany zawód...także każda dodatkowa zmienna utrudnia pisanie klarownej pracy :)
PS. Bardzo dziękuję za tak szybki odzew! Jesteście super : ))) Wszystkie opisywane przez Was problemy na bieżąco zapisuję : ) Już bardzo mi pomogły :)

Awatar użytkownika
NeuroMgr
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: NeuroMgr » 20 paź 2013, 22:57

Bardzo dziękuję za sugestię. Biorę pod uwagę wpływ leków (to jedna z kluczowych zmiennych) z rożnych grup, np. o antycholinergicznych, a acetylocholina bierze udział w procesach pamięciowych...także wszystko jest jeszcze na etapie planowania i jestem pod tym względem elastyczna. W tym tygodniu mam spotkanie z promotorem i z nim przedyskutuję moje pomysły i wątpliwości.

Awatar użytkownika
Moniaaa89
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Moniaaa89 » 21 paź 2013, 13:04

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
Ja też mam podobne zdanie, bo moje problemy z pamięcią zaczęły się odkąd zaczęłam zażywać Imuran... (tak mi się przynajmniej wydaje). Dodam, ze choruję na CU
Obecnie biorę: Sulfasalazin EN 3x2 tabl., Ac. Folicum 15mg, Metypred 8mg, wlewki z hydrokortyzonu
---------------------------------------------------
"Muzyka uspokaja umysł, ułatwia wzlot myśli, a gdy trzeba, pobudza do walki..."

Awatar użytkownika
NeuroMgr
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: NeuroMgr » 21 paź 2013, 13:15

Wasze informacje są bardzo pomocne. Prawdopodobnie zmienię nieco zakres badań. Wezmę pod lupę leki (szczególnie sterydy).

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka

Post autor: ita71 » 21 paź 2013, 22:50

Moniaaa89 pisze:, bo moje problemy z pamięcią zaczęły się odkąd zaczęłam zażywać Imuran...
U syna też Imuran miał wpływ na pamięć i koncentrację.
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃

Post autor: deth » 21 paź 2013, 23:07

ja to juz zapomniałem co to pamięć nawet :|

Awatar użytkownika
NeuroMgr
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: NeuroMgr » 22 paź 2013, 14:12

Wczoraj w biegu nie dałam rady dać Wam znać, że zmieniłam nieco koncepcję pracy. Roboczo wpływ przyjmowanych leków (szczególnie sterydowych) i suplementów na funkcjonowanie poznawcze osób cierpiących na NZJ (na razie CD i CU, zobaczę czy inne też). Jutro mam spotkanie z promotorem. Jest to sprawa rozwojowa.

Awatar użytkownika
NeuroMgr
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: NeuroMgr » 22 paź 2013, 15:07

Tak, to wszystko chcę wziąć pod uwagę, jako zmienne współistniejące, ale nie da rady się skupić dokładnie nad wszystkim, bo praca będzie nieklarowna. Po omówieniu z promotorem na pewno powiem, co dalej. Tytuł miał wskazać tylko główny kierunek, ale biorę pod uwagę i inne zmienne.

Zablokowany

Wróć do „Petycje, ankiety, prace naukowe”